Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Sprzedawał ciągniki, których nie posiadał. Oszust został aresztowany

Sprzedawał ciągniki, których nie posiadał. Oszust został aresztowany
Wiadomości Policja
Data publikacji 27.07.2021r.

Leszczyński sąd aresztował na trzy miesiące 27-latka z terenu powiatu poznańskiego, który wystawiał w Internecie ogłoszenia o sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych, których nigdy nie posiadał. Pobierał od potencjalnych klientów kilkunastotysięczne zaliczki, a potem kontakt z nim urywał się.

Leszno. Oszust sprzedawał fikcyjne ciągniki

27-latek oszukiwał na portalach aukcyjnych, na których reklamował się jako właściciel firmy handlującej traktorami. Oferował na różnych portalach aukcyjnych do sprzedaży ciągniki i maszyny rolnicze, których tak naprawdę nigdy nie posiadał. Metoda działania oszusta nie była zbytnio wyrafinowana. Każdorazowo od zainteresowanych kupnem ciągnika żądał wpłaty zaliczki w wysokości 10 proc. wartości traktora. Po otrzymaniu zaliczki kontakt z oszustem się urywał.

r e k l a m a

Przeszukanie i areszt dla podejrzanego

Policjanci dotarli do oszusta. Okazał się nim 27-latek z terenu powiatu poznańskiego (woj. wielkopolskie). 22 lipca weszli do zajmowanego przez niego mieszkania. – Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut oszustwa przy sprzedaży ciągnika rolniczego i wyłudzenia od 28-letniego pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 12 tysięcy złotych – przekazuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

r e k l a m a

Policjanci mają wiedzę, że poszkodowanych jest więcej.

Z uwagi na nieokreśloną liczbę osób, których oszukał 27-latek na znaczną kwotę pieniędzy, wnioskowano do sądu o tymczasowy areszt, na co sąd przystał.

Michał Czubak
Fot. KMP Leszno

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a