Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Sprzedawał podrobione pestycydy. Musi zapłacić 6 tys. zł kary

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Sprzedawał podrobione pestycydy. Musi zapłacić 6 tys. zł kary
Wiadomości Policja
Data publikacji 27.05.2022r.

Handel podróbkami, w tym przypadku pestycydami, wiąże się z odpowiedzialnością karną, która spotkała mieszkańca Szczecina. Mężczyzna musi zapłacić 6 tys. zł kary grzywny. Sąd podał także wyrok do publicznej wiadomości.

Świnoujście. 42-latek ze Szczecina skazany za handel podrobionymi środkami ochrony roślin

Sąd Rejonowy w Świnoujściu wymierzył karę 42-letniemu Maciejowi R. za to, że w nieokreślonym czasie od marca do kwietnia 2019 r. na stoisku handlowym w okolicy targowiska miejskiego w Świnoujściu handlował podrobionymi pestycydami. Z tego handlu uczynił sobie stałe źródło dochodu, czym działał na szkodę producenta.

r e k l a m a

Wyrok jest prawomocny.

6 tys. zł grzywny i podanie wyroku do publicznej wiadomości

r e k l a m a

Sąd potraktował oskarżonego surowo. Chociaż nie nałożył na niego wysokiej kary grzywny, bo Maciej R. ma zapłacić jedynie 6 tys. zł grzywny plus koszty postępowania sądowego, to sędzia Jacek Targowski zdecydował się również nałożyć na niego środek karny w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości. Sąd jednakże zaznaczył konkretnie gdzie ten wyrok może zostać opublikowany.

Groźne pestycydy niewiadomego pochodzenia

Środki ochrony roślin z niewiadomego źródła to problem. Nabywca takiego produktu nie ma pewności co do jego składu i efektów działania. Stosowanie tego typu specyfików może nie tylko odbić się na jakości przyszłych plonów, ale spowodować zagrożenie dla środowiska, a w konsekwencji życia i zdrowia zwierząt i ludzi.

Michał Czubak
fot. envato.com

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a