Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Poważna awaria na terenie cukrowni w Środzie Wlkp. Trwa ewakuacja pracowników, co najmniej 7 osób rannych

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Poważna awaria na terenie cukrowni w Środzie Wlkp. Trwa ewakuacja pracowników, co najmniej 7 osób rannych
Wiadomości Wypadek
Data publikacji 07.09.2022r.

Rankiem 7 września przed godziną 7 doszło do awarii na terenie cukrowni w Środzie Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie). W wyniku zdarzenia siedem osób został rannych, a ponad 180 musiało być ewakuowanych z zakładu.

Środa Wielkopolska. Groźne zdarzenie w cukrowni - są osoby ranne

O godz. 6.37 do średzkich służb ratowniczych wpłynęło zawiadomienie o wypadku, najprawdopodbniej awarii, na terenie cukrowni w Środzie Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie) należącej do koncernu Pfeifer & Langen Polska. – Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia zbiornika technologicznego i ulotnienia się gazu – mówi st. kpt. Daniel Pawłowski z PSP Środa Wielkopolska. – W wyniku tego siedem osób zostało przetransportowanych do szpitali, a ponad 180 zostało ewakuowanych z zakładu – dodaje. – Na ten moment trudno nam stwierdzić, jaka była to substancja. Nasze zastępy cały czas pracują na miejscu – wyjaśnia.

Osoby, które trafiły do szpitali skarżyły się na takie dolegliwości, jak bóle głowy, zawroty głowy czy utratę przytomności.

r e k l a m a

Nie wiadomo, kiedy wrócą do pracy

Już od blisko dwóch godzin strażacy działają na miejscu i jak sami mówią, nie są w stanie powiedzieć, jak długo jeszcze działania będą prowadzone. W pierwszej kolejności muszą oni zidentyfikować substancję, która naraża na utratę życia i zdrowia pracowników, a następnie zatamować wyciek. – Dopiero jak będziemy mieć pewność, że jest bezpiecznie kierujący działaniami ratowniczymi wyda decyzję zezwalającą pracownikom zakładu na powrót do swoich zadań – kończy Pawłowski.

Michał Czubak
fot. Pfeifer & Langen Polska

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a