Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Świnie i kapusta zablokowały drogi w kraju. Dwa groźne wypadki ciężarówek

Świnie i kapusta zablokowały drogi w kraju. Dwa groźne wypadki ciężarówek
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 28.04.2022r.

Najpierw pod Opolem, a następnie pod Poznaniem doszło do wywrotek ciężarówek przewożących świnie oraz kapustę. W pierwszym z przypadków część zwierząt nie udało się uratować.

Poznań. Kapusta zablokowała autostradę A2

28 kwietnia rankiem, około godziny 6 na autostradzie A2 w kierunku Poznania, między Koninem a Słupią (woj. wielkopolskie) doszło do wywrotki pojazdu ciężarowego. Samo zdarzenia miało miejsce na wysokości miejscowości Barłogi.

W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pojazd przewrócił się na bok, ale kierujący nim mężczyzna wyszedł z niego o własnych siłach. Autostrada jednak była zablokowana przez dłuższy czas. Wszystko z uwagi na ładunek, jaki pojazd przewoził. Wiózł on kapustę, która po wywrotce ciężarówki wysypała się na drogę.

Sprzątanie trwało kilka godzin.

r e k l a m a

Opole. W Ciepielowicach ciężarówka przewożąca świnie przewróciła się na bok

Kilka dni wcześniej, we wtorek 26 kwietnia w Ciepielowicach (woj. opolskie) ciężarowa Scania przewożąca około 150 świń wpadła do rowu i przewróciła się na prawy bok. W wyniku wywrotki pojazdu przestrzeń ładunkowa się otworzyła i świnie rozbiegły się po okolicy. Nie wszystkie. Niestety część zwierząt padła na skutek obrażeń, inne musiały zostać zutylizowane.

Kierowca ciężarowego pojazdu został poturbowany – jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Michał Czubak
Fot. OSP Narok

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a