Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

TIR ZMASAKROWAŁ CIĄGNIK. Zmarł 57-letni rolnik

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
TIR ZMASAKROWAŁ CIĄGNIK. Zmarł 57-letni rolnik
Wiadomości Wypadki w rolnictwie
Data publikacji 23.12.2019r.

Pod Wieluniem doszło do tragicznego wypadku. TIR zderzył się z ciągnikiem rolniczym. W wyniku wypadku ciągnik został kompletnie rozbity. Niestety 57-letni traktorzysta zmarł na miejscu.

Wieluń: na DK 74 pod Białą tragiczne zderzenie ciągnika z ciężarówką

W piątek 20 grudnia 2019 roku około godz. 18.20 doszło do tragicznego w skutkach wypadki na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Biała Parcela (powiat wieluński, woj. łódzkie). 

Policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, jak na razie ustalili, że 56-letni obywatel Ukrainy, który prowadził ciągnikiem siodłowym Mercedes z naczepą, w trakcie omijania ciągnika rolniczego Ursus z beczką asenizacyjną , zahaczył o ten zestaw. Siła zderzenia była tak duża, że Ursus został jeszcze wepchnięty na betonowy słup. 

Niestety na skutek zdarzenia  57-letni traktorzysta poniósł śmierć na miejscu.

Obecnie policjanci wyjaśnią przyczyny tego tragicznego wypadku W trakcie działań ustalono już, że kierowca ciężarowego Mercedesa był trzeźwy. 

 

r e k l a m a

Policja apeluje o zachowanie ostrożności

Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, zwłaszcza o dostosowania prędkości zarówno do obowiązujących ograniczeń, jak i do warunków panujących na drodze. 

Obecna aura sprzyja pogorszeniu widoczności, co przekłada się na opóźnienie reakcji kierowców. Gdy zabraknie czasu na wykonanie właściwego manewru, wypadek jest nieunikniony. Niestety zwłaszcza w przypadku pojazdów ciężarowych skutki wypadków są tragiczne – przestrzega asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

 

Paweł Mikos
Fot. Archiwum policji

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a