Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Tomasz Nowakowski – nowy prezes ARiMR

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Tomasz Nowakowski – nowy prezes ARiMR
Wiadomości ARiMR
Data publikacji 28.08.2019r.

Maria Fajger została odwołana ze stanowiska prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nowym szefem ARiMR został Tomasz Nowakowski, dotychczas p.o. zastępcy prezesa ARiMR. . To już czwarty szef Agencji od 2017 roku.

Maria Fajger odwołana ze stanowiska prezesa ARiMR

We wtorek 27 sierpnia 2019 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że ze stanowiska prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) została odwołana Maria Fajger. Resort nie podał jednak przyczyn odwołania dotychczasowej szefowej Agencji. 

r e k l a m a

Maria Fajger kierowała ARiMR od ponad 2 lat – 1 sierpnia 2017 roku. Na początku była p.o. prezesa ARiMR, a później już pełnoprawną prezes.  

Maria Fajger była szefową ARiMR od 1 sierpnia 2017 roku do 27 sierpnia 2019 r.
Maria Fajger była szefową ARiMR od 1 sierpnia 2017 roku do 27 sierpnia 2019 r.
(Fot. ARiMR)

r e k l a m a

 

Nowym prezesem ARiMR został Tomasz Nowakowski

Ministerstwo podało, że od środy 28 sierpnia 2019 r. Tomasz Nowakowski będzie pełnił obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Tomasz Nowakowski był dotychczas p.o. wiceprezesa ARiMR i odpowiadała m.in. za nadzór nad Departamentem Działań Inwestycyjnych, Departamentem Działań Delegowanych, Departamentem Oceny Projektów Inwestycyjnych oraz Departamentem Wsparcia Rybactwa. 

Z ARiMR jest związanych od 15 lat i zaczynał swoją pracę w Biurze Powiatowym ARiMR w Ropczycach, a następnie w Podkarpackim Oddziale Regionalnym ARiMR w Biurze Wsparcia Inwestycyjnego. W oddziale regionalnym był m.in. zastępcą dyrektora. 

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na której ukończył studia na kierunki Informatyka i Ekonometria. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu analityki biznesowej oraz inżynierii oprogramowania. 

Akt powołania na stanowisko p.o. prezesa ARiMR  wręczył Tomaszowi Nowakowskiemu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski
Akt powołania na stanowisko p.o. prezesa ARiMR  wręczył Tomaszowi Nowakowskiemu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski
(fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)

 

To już czwarty prezes ARiMR od 2017 roku

Tomasz Nowakowski jest już czwartym prezesem ARiMR w dość krótkim czasie. 

W listopadzie 2015 roku na stanowisko p.o. prezesa Agencji został powołany Daniel Obajtek i szefował on Agencji do 1 marca 2017 roku. Przeszedł z ARiMR na stanowisko prezesa Grupy Energa, a później został prezesem PKN Orlen.

Obajtka na stanowisku zastąpił Dariusz Golec, który pełnił obowiązki prezesa ARiMR od 2 marca do 31 lipca 2017 roku. 

Od 1 sierpnia 2017 roku do 27 sierpnia 2019 roku szefową Agencji była Maria Fajger.

Przeczytaj także: "Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma nowe szefostwo. To już trzecia zmiana na stanowisku prezesa ARiMR w tym roku!"

Paweł Mikos 
Fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a