Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Tragedia w gospodarstwie pod Szczytnem. Senior najechał ciągnikiem na 53-latka

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Tragedia w gospodarstwie pod Szczytnem. Senior najechał ciągnikiem na 53-latka
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 14.06.2022r.

Na terenie jednego z gospodarstw pod Szczytnem (woj. warmińsko-mazurskie) miał miejsce nieszczęśliwy wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. Senior w traktorze najechał na 53-latka. Młodszy z mężczyzn trafił helikopterem LPR do szpitala. Starszy do policyjnej izby zatrzymań.

Szczytno. Wypadek na posesji

Do wypadku na prywatnej posesji doszło 8 czerwca. Tam podczas przeparkowywania ciągnika rolniczego 69-letni kierujący traktorem nie zauważył, że nieopodal znajduje się mężczyzna. Senior w ciągniku rozjechał 53-latka. Obrażenia młodszego z nich okazały się na tyle poważne, że na miejsce wezwano helikopter LPR.

r e k l a m a

Ranny do szpitala, traktorzysta do celi

53-letniego poszkodowanego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala. Na komendę, a następnie do policyjnej izby zatrzymań trafił 69-traktorzysta. Dlaczego? Okazało się, że w chwili wypadku 69-latek był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jaki zarzut?

Traktorzysta po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Jednak nie jest to zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego pod wpływem alkoholu, gdyż do zdarzenia doszło poza drogą publiczną. Policja przedstawiła mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu działając w sposób nieumyślny.

69-letniemu traktorzyście grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / M. Czubak

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a