Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Traktorzysta cudem został wyrwany z objęć śmierci. Pomógł druh OSP Matcze

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Traktorzysta cudem został wyrwany z objęć śmierci. Pomógł druh OSP Matcze
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 22.09.2022r.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wywrotce ciągnika rolniczego. Jedna z nich, bez funkcji życiowych, znajdowała się przygnieciona pod traktorem. Druga była obok maszyny. Jak się okazało, obie osoby wcześniej spożywały alkohol.

Hrubieszów: we wsi Matcze ciągnik rolniczy przygniótł

W środę 21 września 2022 roku około godziny 17.30 w Matczu (woj. lubelskie) wywrócił się traktor, którym podróżowały dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Za kierownicą pojazdu znajdował się mężczyzna i to on został najbardziej poszkodowany w wyniku wywrotki pojazdu.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano przewrócony ciągnik na drodze asfaltowej a obok niego leżał poszkodowany mężczyzna nie dając oznak życia – podają strażacy z Hrubieszowa.

r e k l a m a

Kierowca został wyrwany z objęć śmierci

Jako pierwszy na miejscy pojawił się ochotnik, OSP Matcze, Łukasz Kiryk, który udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po dojeździe kolejnych zastępów i wydobyciu rannego traktorzysty przystąpiono do walki o jego życie. Za pomocą AED przywrócono mu funkcje życiowe, a następnie zajęła się nim załoga pogotowia. Zdecydowano, z uwagi na jego obrażenia, że powinien on trafić czym prędzej do szpitala – na miejscu lądował helikopter LPR.

Jak doszło do koszmarnego wypadku?

Okoliczności wypadku są znane. Ujawniła je lubelska policja.

- 48-latek kierował maszyną rolniczą. Jego 40-letnia konkubina siedziała obok niego. Kobieta zauważyła, że w trakcie jazdy od ciągnika odczepił się wózek. Kiedy powiedziała o tym swojemu partnerowi ten odwrócił się, by to sprawdzić i wtedy zjechał na pobocze, zahaczył o krawężnik i doprowadził do przewrócenia się maszyny. Jak wynika z ustaleń kobieta spadła z ciągnika przed jego przewróceniem i nie doznała żadnych obrażeń, natomiast mężczyzna został przygnieciony przez pojazd. Ustalono także, że para piła w tym dniu alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości 40-latki okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak z lubelskiej policji.

Michał Czubak
Fot. PSP Hrubieszów; Lubelska Policja

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a