Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

W nowym TPR o sukcesie hodowlanym Żochowskich podczas RWZH w Szepietowie

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
W nowym TPR o sukcesie hodowlanym Żochowskich podczas RWZH w Szepietowie
Wiadomości Co w nowym numerze
Data publikacji 13.09.2021r.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie w 2021 roku to było prawdziwe święto hodowców krów mlecznych i bydła mięsnego. Tegoroczna Wystawa to też ogromny sukces rodziny Żochowskich, których zwierzęta uzyskały tytuły superczempionów. O czym jeszcze przeczytasz w najnowszym numerze Tygodnika Poradnika Rolniczego?

Niemal 260 ogłoszeń rolniczych oraz kilkadziesiąt ciekawych i pomocnych w gospodarstwie artykułów można znaleźć w numerze 38/2021 „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.
Oto, jakie tematy przede wszystkim Wam polecamy:

r e k l a m a

Rynki: Rynek wołowiny – są perspektywy, ale dużo trzeba jeszcze zmienić

Takich cen za żywiec wołowy, jak ostatnio, nie płacono rolnikom dawno. Bez wątpienia jest to powód do zadowolenia. Żywiec wołowy jest poszukiwany nie tylko na eksport, choć to główny kierunek, ale także do wewnętrznej konsumpcji. Radość hodowców byłaby większa, gdyby zysków nie pochłaniały coraz wyższe koszty produkcji. Są też inne przyczyny tego, że rolnicy nie zarabiają na produkcji bydła tyle, ile by mogli.

r e k l a m a

Więcej na str. 11-12. 

Interwencja TPR: Wioska nie chce śmieci od miastowych

Rolnicy z gminy Sieroszewice drżą o przyszłość swoich gospodarstw. Wielu z nich prowadzi gospodarstwa hodowlane. Pojawił się, niestety, pomysł, aby miejscowość Psary stała się wysypiskiem śmieci, między innymi dla dużego ośrodka miejskiego, jakim jest Ostrów Wielkopolski. Na razie gmina wycofała się z pomysłu. Jednak składowisko odpadów nadal pozostaje w planie wojewódzkim.

Więcej na str. 15.

Wideo - O czym piszemy w najnowszym 38. numerze Tygodnika Poradnika Rolniczego?

Idź do wideo

Agrotechnika: Jesienne choroby rzepaku koniecznie zatrzymać na liściach

Rzepak ozimy, wliczając spoczynek wegetacyjny w czasie zimy, przez prawie rok narażony jest na atak agrofagów i wymaga ochrony. Jego potencjał plonowania kształtuje się jesienią i w tym okresie musimy mu zapewnić dobry start i ochronę.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ

Więcej na str. 22-23.

Technika: Zbiór kukurydzy w technologii Shredlage – na czym polega?

Shredlage, czyli amerykański sposób cięcia kukurydzy w trakcie zbioru na fragmenty długości aż 26–30 mm zyskuje na popularności. Rolnicy twierdzą, że skarmiając kukurydzą zebraną przy użyciu tej technologii można nie tylko całkowicie wyeliminować z dawki TMR kosztowną w pozyskiwaniu słomę, ale można podnieść wydajność mleczną krów.

Więcej na str. 28-30.

Polski Żywiec: Rolnicy zainwestowali w lochy, a teraz dokładają

Rezygnacja z tuczu na rzecz produkcji prosiąt sprzedawanych do dalszego chowu nie jest zbyt popularna w naszym kraju, a dla tych, którzy wzięli kredyty i wybudowali nowoczesne budynki, dodatkowo bardzo ryzykowna. Kredyty w bankach spłacać trzeba, a na prosiętach od jakiegoś czasu zarobić trudno.

Więcej na str. 37-39.

Polskie Mleko: Jak ciąć kukurydzę na kiszonkę?

Kukurydziane żniwa za pasem. Jaka długość cięcia kukurydzy na kiszonkę jest optymalna w procesie przygotowania paszy dla bydła? Radzą specjaliści firmy CLAAS, jednego z partnerów programu Krowie na Zdrowie.

Więcej na str. 45.

Polskie Mleko: Normalna żywność przyszłością Rolniczego Handlu Detalicznego

Na opłacalność produkcji mleka wpływa wiele czynników. W ostatnim czasie systematycznie rosnące koszty jego produkcji powodują, że poziom opłacalności jest mały. W wielu przypadkach rolnicy wychodzą na zero, inni ponoszą straty. Czy zatem przetwarzanie mleka we własnym gospodarstwie i prowadzenie sprzedaży w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD) ma sens? Sprawdźmy jak wygląda to na przykładzie jednego z gospodarstw w woj. podlaskim.

Więcej na str. 48-49.

Wieś i Rodzina: Chrzan – jego ostrość kochają wszyscy

Bardzo rzadko się o nim mówi i równie rzadko go uprawia. Korzenie chrzanu przeważnie wykopuje się na nieużytkach, łąkach, czyli pozyskuje od roślin rosnących w stanie dzikim. Warto uprawiać go w ogrodzie, ponieważ wówczas korzenie będą zdrowe i dorodne.

Więcej na str. 55.

Poznaj Tygodnik Poradnik Rolniczy – zamów bezpłatny numer

Jeśli jeszcze nie znasz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", to możesz go poznać za darmo. Wystarczy, że zamówisz bezpłatny egzemplarz próbny z dostawą prosto do domu. Co ważne – nie zapłacisz ani za Tygodnik, ani za dostawę, Po prostu chcemy, żebyś przekonał się jak bardzo TPR może pomóc Ci w gospodarstwie.

Żeby poznać za darmo "Tygodnik Poradnik Rolniczy" wystarczy wypełnić poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres wyślemy jeden numer naszego tygodnika.


Z oferty bezpłatnego egzemplarza można skorzystać raz na 12 miesięcy.

Administratorem Twoich danych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o (PWR), ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Dane z formularza nie podlegają automatycznym decyzjom. Cele przetwarzania:(1)realizacja zamówienia, (2)marketing bezpośredni (wysyłka pocztowa) i (3) przekaz treści marketingowych i handlowych zgodnie z udzielonymi zgodami; w tym z użyciem profilowania, (4)badania rynku i opinii w zakresie dostarczanych treści; (5)zabezpieczenie roszczeń. Podstawa przetwarzania: (1) umowa (RODO art. 6 ust.1 lit b), (2,3,4,5) nasz uzasadniony interes (RODO art. 6 ust.1 lit f), którym jest promowanie oferty PWR i naszych Partnerów oferujących produkty/usługi dla branży rolniczej, poznanie Twojej opinii o dostarczanych treściach i zabezpieczenie roszczeń; Twoja zgoda na komunikację marketingową na telefon, e-mail, sms/mms. Informacje będą dostosowane do Twoich zainteresowań w oparciu o dane na temat Twojej działalności podane nam teraz i/lub w przyszłych kontaktach. Czas przetwarzania: zależnie od celu: przez czas trwania usługi, do odwołania zgody, lub złożenia sprzeciwu. Odbiorcy danych: firmy wspierające nas w realizacji ww. celów: świadczące usługi hostingowe, pocztowe, telekomunikacyjne bądź finansowe oraz podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Twoje prawa: zależnie od celu przetwarzania danych masz prawo dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wyrażenia sprzeciwu, przenoszenia, prawo wycofania w każdym czasie każdej ze zgód bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem, prawo żądania usunięcia danych. Stwierdzając niezgodne z prawem przetwarzanie danych możesz złożyć skargę do Prezesa UODO. Kontakt z PWR: tel. 61 869 06 30, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych email: daneosobowe@pwr.agro.pl, więcej informacji o danych osobowych w Polityce Prywatności

Paweł Mikos

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a