Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

W pogodzie dość burzowo i gradowo, choć nadal gorąco

Patrycja Bernat
Kategoria: Wiadomości
W pogodzie dość burzowo i gradowo, choć nadal gorąco
Wiadomości
Data publikacji 29.06.2022r.

Początek tygodnia rozpoczął się upałami połączonymi z przelotnymi opadami deszczu i burzami. A jak zapowiada się pogoda na pozostałe dni tygodnia?

W poniedziałek upał dał nam popalić

Temperatura w poniedziałek osiągnęła nawet 36 °C. Wtorek, był dniem złapania oddechu, ale równocześnie było bardzo niespokojnie w niektórych częściach kraju.

r e k l a m a

  • Poniedziałek 27.06: zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwy przelotny deszcz lub burza lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 28°C na południowym wschodzie, przez 31°C, 33°C w centrum, do nawet 35°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  • Wtorek 28.06: zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 23°C na północnym zachodzie do 29°C w centrum i 32°C na wschodzie; nad morzem od 20°C do 22°C. Wiatr w czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W środę możliwy porywisty wiatr i lokalne burze

  • Środa 29.06: zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i północy przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Temperatura maksymalna od 30°C do 35°C, jedynie na Pomorzu około 25°C do 29. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Reszta tygodnia w pogodzie także dość dynamiczna i gorąca

  • Czwartek 30.01: zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 31°C do 36°C. Wiatr w czasie burz w porywach do 70 km/h.
  • Piątek 01.07: zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 29°C do 36°C. Wiatr w czasie burz w porywach do 65 km/h.
  • Sobota 02.07: zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Temperatura maksymalna od 23°C do 33°C. Wiatr w czasie burz w porywach do 70 km/h.
  • Niedziela 03.07: zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południowym wschodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 29°C.
Źródło: IMGW-PIB
fot: unspalsh

Widziałeś już nasze video ""Szkody łowieckie ogromne, odszkodowania symboliczne". Kowalczyk odpowiada na zarzuty rolników"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a