Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wielkopolska: 43-latek staranował ciągnik i zbiegł z miejsca wypadku

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Wielkopolska: 43-latek staranował ciągnik i zbiegł z miejsca wypadku
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 15.09.2022r.

W woj. wielkopolskim w tył ciągnika rolniczego z przyczepą wjechał samochód osobowy. Auto staranowało traktor, który wpadł do rowu. O dziwo, sprawca kraksy zbiegł z miejsca zdarzenia. Jaka kara mu grozi?

Krotoszyn. Osobówka staranowała Masseya Fergusona

W sobotę 10 września w okolicy Nowej Wsi (woj. wielkopolskie) doszło do zdarzenia drogowego. Policja i służby ratownicze około godziny 14.00 przyjęły zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego. Sprawca zdarzenia nie pomógł rolnikowi, tylko zbiegł z miejsca, nawet nie sprawdzając czy kierującemu ciągnikiem rolniczym, który wypadł z drogi do rowu, nic się nie stało.

r e k l a m a

Policja odszukała sprawcę – był pijany

Z informacji, jakie otrzymali policjanci, wynikało że samochód marki Alfa Romeo, po tym jak wjechał w tył ciągnika rolniczego z przyczepą, oddalił się pospiesznie w kierunku Pleszewa. Policjanci pojechali w tym kierunku i natrafili na wspomniane auto. Za jego kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec Nowej Wsi. Szybko okazało się, dlaczego zbiegł z miejsca zdarzenia – był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawca kolizji został zatrzymany. Przed sądem odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej z ciągnikiem rolniczym.

Michał Czubak
Fot. OSP Krotoszyn

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a