Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wilki polują w środku wielkopolskiej wsi

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Wilki polują w środku wielkopolskiej wsi
Wiadomości Polska
Data publikacji 13.05.2020r.

Sytuacja pandemiczna koronawirusa w Polsce sprawia, że mniej jest ludzi na ulicach, a natura zaczyna śmielej wkraczać na tereny, wcześniej dla nie niedostępne. Stąd też w środku jednej z wsi wilk zapolował na daniela.

Wielkopolska: W Dęborzógrze wilk na polowanie wybrał się do samej wsi. Zwierzę upolowało młodego daniela tuż obok zabudowań

Zaobserwowana sytuacja, w której wilk w samym środku wsi, nieopodal budynków mieszkalnych oraz infrastruktury miejskiej upolował swoją ofiarę, miała miejsce w nocy. Jeden z mieszkańców wsi zauważył przepłoszone stado danieli i jeleni, a chwilę później ujrzał ofiarę i łowcę. Na drodze we wsi Dębogóra (pow. czarnkowsko-trzcianecki), tuż obok przystanku autobusowego i zabudowań zauważył tę scenę.

r e k l a m a

Dzika zwierzyna w miastach i wsiach powoli staje się normalnością

Wilk na polowaniu we wsi może zaskakiwać, ale nie powinno to nikogo dziwić. Natura śmielej poczyna sobie w terenach zurbanizowanych, które stanowią domenę człowieka. Naturalnie ma to związek z obostrzeniami wprowadzonymi przez radę ministrów, które wynikają z pandemii koronawirusem. Wprawdzie nie ma już zakazu przemieszczania się, ale te kilka tygodni, w trakcie których zakaz obowiązywał, pozwoliło dzikiej przyrodzie wejść na tereny wcześniej niedostępne lub mało uczęszczane przez zwierzynę.

Wilki znajdują pod ochorną

Eksperci radzą, by w sytuacjach napotkania wilka zejść mu z drogi. Zwierze to znajduje się pod ochroną i pod żadnym pozorem nie wolno go zabijać. Właśnie taki jeden przypadek uśmiercenia wilka, przedstawiciela gatunku chronionego, bada Prokuratura Rejonowa w Hajnówce (woj. podlaskie). Martwego wilka na polu we wsi Przybudki w gminie Narewka pod koniec kwietnia znalazł rolnik. Zwierzę miało ranę postrzałową.

r e k l a m a

Michał Czubak
fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a