Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wyciek amoniaku w zakładzie mięsnym Animex Foods - ewakuowano ponad 600 osób

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Wyciek amoniaku w zakładzie mięsnym Animex Foods - ewakuowano ponad 600 osób
Wiadomości Wypadek
Data publikacji 18.03.2023r.

W piątek 17 marca 2023 roku na terenie zakładu produkcyjnego spółki Animex Foods w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Starachowice. Niebezpieczny wypadek w zakładzie mięsnym Animex Foods

Ponad 600 osób zostało ewakuowanych z powodu niebezpiecznego zdarzenia w zakładzie produkcyjnym Animex Foods w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). W zakładzie mięsnym doszło do wycieku amoniaku, który jest substancją toksyczną i wybuchową. Na miejsce wezwano służby ratownicze i specjalną jednostkę ratownictwa chemicznego. Cztery osoby wymagały pomocy medycznej z powodu duszności i podrażnienia gardła.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 14.15.

Zanim na miejsce dotarły służby, to pierwsze działania zostały podjęte przez pracowników zakładu. Uruchomiono awaryjny system wentylacyjny, ewakuowano wszystkich pracowników, a Grupa Techniczna Zakładu zabezpieczyła wyciek oraz instalację przed eskalacją zagrożenia.

Jeszcze w trakcie prowadzonych działań na miejscu przez właściwe służby, część pracowników mogła wrócić na swoje stanowiska pracy.

r e k l a m a

Noga utknęła w maszynie – wypadek w Animex Foods

Piątkowe niebezpieczne zdarzenie nie jest pierwszym i zapewne nie ostatnim, do którego doszło na terenie zakładu. Kilka miesięcy wcześniej służby interweniowały w tym obiekcie w związku z wypadkiem wciągnięcia kończyny dolnej pracownicy przez maszynę.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięli elementy maszyny, które zmiażdżyły jedną z nóg kobiety, a ta razem z nimi została przetransportowana do szpitala. To tam wykonano odpowiednie zabiegi, by oswobodzić bezpiecznie nogę rannej kobiety.

Michał Czubak
Fot. KW PSP Kielce

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a