Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wygraj laptopa do zarządzania gospodarstwem rolnym

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Wygraj laptopa do zarządzania gospodarstwem rolnym
Wiadomości Konkurs
Data publikacji 21.01.2020r.

Cztery laptopy wraz z oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem firmy 365FarmNet to główne nagrody w konkursie „Innowacyjny Rolnik”. Konkurs ma za zadanie promować rolników, którzy poprzez innowacyjne działania znacznie poprawili zyski gospodarstwa.

Konkurs „Innowacyjny Rolnik” ma promować gospodarstwa, które dzięki nieszablonowym pomysłom zwiększają opłacalność

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” oraz Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zorganizowali III edycję konkursu na „Innowacyjnego Rolnika”. 
Chcemy w ten sposób nagrodzić gospodarstwa, które poprzez nowe spojrzenie i własne pomysły przyczyniają się do zwiększenia opłacalności działalności rolniczej gospodarstwa albo przyczyniają się do ochrony środowiska. 

 

r e k l a m a

Innowacyjność rolników w praktyce – połączenie dwóch maszyn rolniczych za 30 złotych dało 8 tys. złotych oszczędności

O tym, że na innowacyjne rozwiązania w gospodarstwie nie trzeba ogromnych pieniędzy może zaświadczyć przykład Łukasza Stefaniaka i Małgorzaty Klarzak, zwycięzców w kategorii „Innowacyjne Gospodarstwo Rolne” w ubiegłorocznej edycji. Ich gospodarstwo zostało wyróżnione za szereg działań poprawiających kondycję gospodarstwa. Jednym z tych działań był bardzo prosty i tani w realizacji pomysł ograniczenia wydatków na paliwo podczas koszenia łąk na sianokiszonki. Łukasz Stefaniak opracował połączenie kosiarki bębnowej z wiatrakiem do zgrabiania. Ile to kosztowało? 30 złotych na materiały oraz około godziny pracy na złożenie i testy nowego zestawu. Za to oszczędności są ogromne. 

– Kiedyś zużywaliśmy w granicach 4000 litrów oleju napędowego, w tym roku kupiliśmy 2500 l i to nam wystarczy – mówi gospodarz. To różnica około 8 tysięcy zł! Właśnie podobne przykłady chcemy promować. 

– Innowacyjność to nie tylko nowoczesne maszyny czy ciągniki, to nowe technologie, które dają możliwości większego zarobku i rozwoju gospodarstw rolnych – mówi Krzysztof Podhajski, prezes fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. 

 

Cztery kategorie dla Innowacyjnych Rolników

Gospodarze, którzy chcą wziąć udział w konkursie i powalczyć o tytuł „Innowacyjnego Rolnika” mogą zgłaszać się w 4 kategoriach:

  • gospodarstwo rodzinne;
  • gospodarstwo agroturystyczne;
  • rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia;
  • przedsiębiorstwo na wsi.

 

r e k l a m a

Nagrody przydatne do zarzadzania gospodarstwem rolnym

Na każdego zwycięzcę danej kategorii czeka super nagroda – laptop wraz z oprogramowaniem 365FarmNet ułatwiającym zarządzanie gospodarstwem.
O tym, kto w tym roku zdobędzie tytuł „Innowacyjnego rolnika” dowiemy się pod koniec marca 2020 roku podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce. 

 

Zgłoszenia do konkursu Innowacyjny Rolnik tylko do 9 lutego 

Zgłoszenia do konkursu można dokonać poprzez formularz na stronie internetowej www.innowacyjnyrolnik.pl i w nim opisać, na czym polega innowacyjność prowadzonego gospodarstwa.
Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 9 lutego 2020 roku. 

Więcej informacji i zapis na stronie www.innowacyjnyrolnik.pl


Paweł Mikos
Fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: Jak działa Lalunia, czyli ciągnik z silnikiem od autobusu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a