Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wymarzony start dla młodego rolnika – co jeszcze w nowym TPR?

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Wymarzony start dla młodego rolnika – co jeszcze w nowym TPR?
Wiadomości W TPR:
Data publikacji 12.07.2021r.

Właśnie z drukarni wyjechał nowy numer Tygodnika Poradnika Rolniczego. A w nim można przeczytać m.in. o tym co obecnie wpływa na poziom cen żywca wołowego, jak zaprawić jęczmień przed siewem oraz przyczepach samozbierających Pottingera, które mają być konkurencją dla sieczkarni. A tematem numeru jest reportaż z gospodarstwa rolników z Mazowsza, którzy chcą zapewnić synowi idealny strat w produkcji rolniczej.

Jak zgłaszać straty w uprawach wywołanych przez klęski żywiołowe?

W najnowszym „Tygodniku Poradniku Rolniczym” (nr 29/2021) podpowiadamy, w jaki sposób rolnik powinien zgłosić straty w uprawach. Zupełnie inna jest procedura przy zgłaszani szkód wyrządzonych przez suszę, a inna jeśli straty wyrządziła grad czy nawałnica. Jak to wygląda w praktyce?

r e k l a m a

Na jakie źródła ciepła można dostać dotację z programu Czyste powietrze?

Poruszamy także temat dofinansowania z „Czystego powietrza”, ponieważ wielu rolników przeprowadzając remont swoich domów chce także podnieść efektywność cieplną domostw. Warto przy tym zwrócić uwagę, że tylko do końca tego roku można uzyskać dotacje z tego programu na zakup pieca na węgiel.  Na jakie jeszcze inne źródła ciepła można uzyskać wsparcie i w jakiej wysokości?

Zimotrwałość rzepaku i zaprawianie jęczmienia

W dziale Agroporady jak zwykle można znaleźć wiele przydatnych informacji i porad. Wśród nich można przeczytać m.in. o tym jak istotny jest wybór odmian rzepaku o najwyższej zimotrwałości. Dla łatwiejszego rozeznania przygotowaliśmy zestawienie ponad 80 odmian rzepaku z określeniem jak przezimowały w najtrudniejszych okresach wegetacyjnych.
Podpowiadamy także jakie choroby jęczmienia można ograniczyć dzięki zaprawianiu materiału siewnego. 

r e k l a m a

Przyczepy Pöttingera Jumbo 7000 tak wydaje jak sieczkarnie?

W dziale Technika rolnicza zamieściliśmy obszerny artykuł poświęcony nowym przyczepom samozbierającym Pöttingera. Producent zapewnia, że najnowsze przyczepu Jumbo 7000 są równie wydajne przy zbiorze zielonki jak sieczkarnie samojezdne. A że mieliśmy okazje – jako jedni z nielicznych – uczestniczyć w premierze tej maszyny, to dzielmy się z Wami wrażeniami z pracy przyczepy Jumbo 7000 i opisujemy jak dokładnie działa ona na łąkach.

Takie startu młodemu rolnikowi można tylko pozazdrościć

Tematem numeru za to jest reportaż z gospodarstwa państwa Sukowskich z Dzbenina, którzy sąd dostawcami mleka do OSM w Piątnicy. W ostatnim czasie rolnicy dość dużo inwestowali w swoje gospodarstwo mleczne. Ale jak podkreślają, czynili to głównie z myślą o swoich następcach, czyli dla syna Marcina i jego żony Anny.
Jakie zmiany zaszły w ich gospodarstwie i co już przyniosły?  

Zamów Tygodnik Poradnik Rolniczy prosto do domu

Jeśli jeszcze nie masz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", to możesz go zamówić z dostawą prosto do domu. Zwłaszcza, że teraz pierwszy miesiąc czytasz tylko za 1 zł! Na dodatek zyskasz wiele korzyści – sam sprawdź:
Zamów Tygodnik Poradnik Rolniczy.

 

Paweł Mikos

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: Obajtek może rozwiązać problem zboża sprowadzonego z Ukrainy"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a