Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Zakaz stosowania oleju palmowego może mieć wpływ na polskie rolnictwo

Zakaz stosowania oleju palmowego może mieć wpływ na polskie rolnictwo
Wiadomości Świat
Data publikacji 07.02.2020r.

Olej palmowy jest szkodliwy dla zdrowia, ale także przyczynia się do zmniejszenia populacji orangutanów. Do Sejmu trafiła petycja, której autorzy domagają się zakazu jego stosowania w Polsce. Może najpierw zakażmy sprzedaży produktów na bazie tego oleju?

Petycja w sprawie oleju

Ciekawe informacje dotarły do nas z sejmu. Trafiła tam petycja, której autorzy domagają się zakazu stosowania w Polsce oleju palmowego. Przyczyny są dwie: po pierwsze, jest szkodliwy dla zdrowia (powoduje nowotwory i choroby serca?), a po drugie, plantacje palm olejowych zakładane są na gruntach po wyciętej dżungli, w której mieszkają orangutany.

r e k l a m a

Korzyści i wady

Jeśli sejm potraktuje petycję przychylnie, to pozwoli to na zwiększenie spożycia tłuszczu mlecznego w Polsce. Jednak pragniemy tutaj zauważyć, że natłuszczone olejem palmowym mleko w proszku jest nie tylko naszą specjalnością eksportową, ale też najtańszym mlekiem dla głodującej Afryki, które to można lepiej przechowywać niż zwykłe mleko w proszku.

Nie tędy droga wiedzie

Toteż najpierw zabrońmy sprzedaży wyrobów w Polsce z domieszką oleju palmowego, a następnie znajdźmy tani zamiennik dla oleju palmowego. Ale w sumie i my opowiadamy się za jak najściślejszą ochroną orangutanów w Indonezji i gdziekolwiek jeszcze żyją.

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski
redaktorzy naczelni "Tygodnika Poradnika Rolniczego"

Widziałeś już nasze video "Magazyny pełne, cena zboża nie do przyjęcia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a