Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Zamiast pomidorów w tunelach uprawiał 200 krzaków marihuany [FILM]

Zamiast pomidorów w tunelach uprawiał 200 krzaków marihuany [FILM]
Wiadomości Policja
Data publikacji 09.08.2022r.

Policjanci z opolskiej komendy zlikwidowali plantacje konopi indyjskich. Na terenie jednej z posesji w gminie Wilków (woj. opolskie) zamiast pomidorów w tunelach odkryto blisko 200 krzaków roślin konopi indyjskich. Plantator został zatrzymany.

Opole. W tunelach 40-latek uprawiał nie pomidory, ale narkotyki

Policjanci z Opola (woj. opolskie) postanowili sprawdzić cynk o podejrzanej działalności „rolniczej” na terenie jednej z opuszczonych posesji w gminie Wilków ktoś postanowił wznowić uprawę. Na miejscu policjantom ukazały się dwa duże tunele foliowe. Wyposażone one były w system nawadniania i wentylacji. Tylko zamiast pomidorów, prowadzona w nich była uprawa konopi indyjskich. Wewnątrz tuneli naliczono blisko 200 sztuk krzewów tej rośliny w różnym stadium wzrostu.

r e k l a m a

Plantator zatrzymany na posesji

W trakcie przeszukania posesji natrafiono również na 40-letniego mężczyznę. To on parał się uprawą zakazanej rośliny. - W trakcie przeszukania posesji, funkcjonariusze odnaleźli w jednym z budynków dodatkowo ponad kilogram marihuany, kilogram suszącego się kwiatostanu konopi oraz sprzęt, który był używany do pielęgnacji roślin – informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z lubelskiej policji.

Areszt dla zatrzymanego

Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Organy ścigania wystąpiły o tymczasowy areszt dla podejrzanego, na co przychylił się sąd. 40-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. Lubelska Policja

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a