Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Zmiany w ministerstwie rolnictwa. Kto zastąpił Jana Białkowskiego?

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Zmiany w ministerstwie rolnictwa. Kto zastąpił Jana Białkowskiego?
Wiadomości Polska
Data publikacji 03.11.2020r.

Po odwołaniu Jana Krzysztofa Ardanowskiego z funkcji ministra rolnictwa z resortu odszedł wiceminister Jan Białkowski. Od 20 października br. stanowisko sekretarza stanu (wiceministra) objęła Anna Gembicka.

Wiceminister Anna Gembicka

Trafiła do ministerstwa rolnictwa z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Od 17 stycznia br. sprawowała tam funkcję wiceministra, również wtedy powołano ją na pełnomocnika rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.

Od czerwca do października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskała mandat posła PiS na Sejm RP IX kadencji.

r e k l a m a

Wykształcenie nowej sekretarz stanu

Nowa wiceminister rolnictwa urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju.

Pełniła także funkcję pełnomocnika wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem kół gospodyń wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Czym Anna Gembicka zajmuje się w ministerstwie rolnictwa?

W resorcie rolnictwa Gembicka odpowiada za Departament Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departament Klimatu i Środowiska oraz Departament Przetwórstwa i Rynków Rolnych.

Magdalena Szymańska
Fot. Ministerstwo Rolnictwa

Widziałeś już nasze video "Ardanowski: mocny cios w rolników uprawiających rzepak"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a