Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Piotrków Trybunalski w końcu uwolniony od strefy ASF

Dominika Stancelewska
Kategoria: Hodowla Zwierząt
Piotrków Trybunalski w końcu uwolniony od strefy ASF
Hodowla Zwierząt ASF w Polsce
Data publikacji 14.11.2022r.

Ukazało się rozporządzenie wykonawcze Komisji Europejskiej (UE) 2022/2067 z 25 października 2022 roku określające nowe zasięgi stref ASF. Powiat piotrkowski został uznany za całkowicie wolny od wirusa ASF.

Strefa niebieska zniesiona w znacznej części powiatu łódzkiego

Ukazało się rozporządzenie wykonawcze Komisji Europejskiej (UE) 2022/2067 z 25 października 2022 roku określające nowe zasięgi stref ASF. Zmiany zostały przyjęte na posiedzeniu KE, które odbyło się 21 października. Strona polska wynegocjowała na nim zniesienie strefy niebieskiej w znacznej części województwa łódzkiego, w tym w powiecie piotrkowskim będącym jednym z zagłębi produkcji trzody chlewnej w kraju. Oznacza to, że obszar ten został uznany za całkowicie wolny od wirusa afrykańskiego pomoru świń.

r e k l a m a

Jak jeszcze zmieniły się strefy ASF w Polsce?

Zdjęto również strefę czerwoną na pograniczu województw podkarpackiego i lubelskiego w powiatach stalowolskim, kraśnickim i janowskim. Obowiązuje tam teraz strefa różowa. Podobnie jest na styku województw dolnośląskiego i lubuskiego w powiatach bolesławieckim i żagańskim. Nie obowiązuje też strefa czerwona w gminach Lwówek, Miedzichowo, Nowy Tomyśl, Kuślin, Kwilcz i Chrzypsko Wielkie w województwie wielkopolskim. W strefie czerwonej są tam gmina Pniewy oraz części gmin Duszniki, Kaźmierz, Ostroróg i Szamotuły.

Dominika Stancelewska
Zdjęcie: 
Dominika Stancelewska

Widziałeś już nasze video "Rolnik trafi za kraty na Święta, bo nie chce zapłacić mandatu od inspekcji weterynaryjnej"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a