Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Res Drob upada. Ogromny zakład drobiarski ma ponad 100 mln zł długu

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Hodowla Zwierząt
Res Drob upada. Ogromny zakład drobiarski ma ponad 100 mln zł długu
Hodowla Zwierząt
Data publikacji 10.03.2023r.

Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob zwolniły ponad 200 pracowników. Trudną decyzję podjął syndyk, a firma po decyzji sądu jest w upadłości. Zakłady są winne wierzycielom ponad 100 mln zł.

Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob zwalniają pracowników

O zwolnieniach w Res-Drobie poinformował Rzeszów News Portal Informacyjny. W wypowiedzi dla tego portalu syndyk Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res-Drob Jan Zawada tłumaczy, że był to jedyny sposób na doprowadzenie do wypłacenia pracownikom zaległych pensji.

Mają oni otrzymać pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych działającego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

r e k l a m a

Res-Drob w gorszej sytuacji finansowej niż spodziewał się syndyk

Po przejęciu zarządzania firmą syndyk Res-Drobu planował skupienie się na utrzymaniu produkcji. Analiza finansów zakładów skłoniła go do podjęcia decyzji o zwolnieniach pracowników. Doszedł bowiem do wniosku, że nie jest wstanie zagwarantować im wypłaty odpraw i zaległym pensji z masy upadłościowej.

Postawienie Res-Drobu w stan upadłości i jego niepewna przyszłość to zła wiadomość dla producentów drobiu. Jeszcze kilka lat firma ta prowadziła ubój i przerób ponad 100 tys. sztuk drobiu dziennie. Spora część produkcji trafiała z Rzeszowa na eksport.

W ostatnich dniach produkcja zakładów nie przekraczała połowy ich możliwości.

Krzysztof Janisławski
Fot. Pixabay/ilustracyjne

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a