Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pokazy polowe sieczkarni czołowych producentów na Krajowych Dniach Kukurydzy 2022

. .
Kategoria: Krajowe Dni Kukurydzy 2022
Pokazy polowe sieczkarni czołowych producentów na Krajowych Dniach Kukurydzy 2022
Krajowe Dni Kukurydzy 2022 Krajowe Dni Kukurydzy 2022
Data publikacji 25.08.2022r.

Podczas wielu atrakcji na tegorocznych Krajowych Dniach Kukurydzy nie zabraknie też czegoś dla miłośników techniki rolniczej. Swoje sieczkarnie podczas pokazów polowych zaprezentują takie marki jak Claas, John Deere, New Holland czy Krone. Maszyny rolnicze zaprezentują się na polach w Wilkowicach już 6 września!

Pokazy polowe maszyn rolniczych na Krajowych Dniach Kukurydzy 2022

Już 6 września na polach w Wilkowicach miłośnicy techniki rolniczej będą mieli okazję zobaczyć w akcji sieczkarnie czołowych producentów maszyn rolniczych. Nie zabraknie takich marek jak John Deere, Claas, New Holland, Krone. Rolnicy będą mieli też okazję zobaczyć zupełną nowość - szpadel mechaniczny firmy Imants oraz brony talerzowe Rubin 10 firmy Lemken

r e k l a m a

Jakie maszyny będzie można zobaczyć podczas I Krajowego Dnia Kukurydzy w Wilkowicach?

 Claas Jaguar 860 z 6-metrową przystawką Orbis 600 posiadającą 8 rzędów

Prezentowany w Wilkowicach model sieczkarni Jaguar 860 jest wyposażony w silnik Mercedes OM471LA o pojemności 12,8 l i mocy 530 KM. Wkraczająca do Europy technologia Shredlage zapewnia dobre kondycjonowanie zbieranej zielonki przy zachowaniu długich kawałków sieczki. Pasza objętościowa z tak przygotowanej kiszonki zachowuje dobrą strukturę, bez potrzeby dodawania do niej słomy.

r e k l a m a

John Deere 8300i z 6-metrową (8-rzędową) przystawką Kemper 430 

Model sieczkarni John Deere 8300i wyposażony jest w silnik PowerTech o pojemności 13,5 l i mocy maksymalnej 490 KM. Zastosowana technologia HarvestLab 3000 umożliwia, w zależności od zawartości suchej masy, automatyczną regulację długości cięcia sieczki w zakresie od 3 do 29 mm. Urządzenie pozwala też na kontrolowane dozowanie środka zakiszającego, który poprawia przebieg fermentacji. Urządzenie HarvestLab 3000 jest poręczne i mobilne: można je w każdej chwili  przenieść na wóz asenizacyjny czy paszowóz, zwiększając możliwości jego zastosowania.

Krone BiG X 680 z 7,5-metrową (10-rzędową) przystawką EasyCollect 750 Z przyczepą Krone ZX 470 GD

Maszyna pracować będzie z ciągnikiem John Deere BiG X 680. Krone BiG X 680 to jeden z 8 modeli sieczkarni w przedziale mocy od 480 KM do nawet 1180 KM. Jest wyposażona w 8-cylindrowy silniki Liebherr o pojemności 16,16 l. W zależności od przeznaczenia sieczki Krone oferuje 5 różnych rodzajów bębnów tnących które pozwalają na uzyskanie długości cięcia od 2 do 35 mm. Różnica prędkości obrotowej dwóch walców nowo opracowanego zgniatacza ze skośnie ustawionymi zębami może wynosić 30, 40 lub 50%. Z sieczkarnią będzie współpracowała przyczepa Krone ZX 470 GD o pojemności 47 m3 sprzężona z ciągnikiem John Deere.

New Holland FR 650 z 6-metrową (8-rzedową) przystawką FR

Sieczkarnia New Holland  FR 650 wyposażona jest w silnik FPT Cursor 16 o pojemności 15,9 i dysponuje mocą 653 KM. Utrzymanie długości cięcia niezależnie od ilości materiału i rodzaju zbioru zapewnia technologia HydroLoc. Z kolei o automatyczne dopasowanie długość cięcia do rzeczywistej wilgotności materiału, to rola system ActiveLoc. Obydwa rozwiązania w połączeniu z równomiernym rozdrabnianiem ziaren przez gniotownik Durashredder zapewniają najwyższą jakość pasz i biomasy.

Szpadel mechaniczny Imants

Szpadlowanie oznacza mieszanie materiału organicznego z żywą wierzchnią warstwą gleby, wprowadzanie resztek pożniwnych i tworzenie podłoża dla nasion. To także mieszanie poplonu, obornika, tak aby mogły zostać rozłożone na składniki odżywcze dla następnych upraw. Krótko mówiąc, zarówno na powierzchni jak i w głębi można mówić o równej, jednorodnej i dobrze napowietrzonej glebie po uprawie maszynami Imants. Prawdziwe narzędzie do uprawy w jednym przejeździe.

Brona talerzowa Rubin 10 firmy Lemken

Brony talerzowe Rubin 10 swoja premierę na polskim rynku miały w 2019 roku i wyróżniały je przede wszystkim symetryczne ułożenie talerzy w pierwszym i drugim rzędzie tworząc tzw. "lustrzane odbicie", które wytwarzają symetryczne siły po obu stronach brony. 

Ponad 100 różnych odmian kukurydzy, konferencja naukowa i moc atrakcji dla zwiedzających

Poza pokazem maszyn rolniczych na odwiedzających I Krajowy Dzień Kukurydzy czekać będzie wiele atrakcji. Hodowcy i plantatorzy kukurydzy będą mieli okazję zobaczyć 40-metrowe poletka pokazowe z ponad setką różnych odmian kukurydzy, a także sorga i kukurydzy cukrowej czołowych firm hodowlano-nasiennych, wziąć w konferencji naukowo-technicznej pt. "Obniżyć nakłady w uprawie kukurydzy" oraz zgłosić się do wzięcia udziału w konkursie "Z kukurydzą za pan - brat", w którym przewidziane są nagrody finansowe. Zainteresowani rolnicy przez cały dzień trwania eventu będą też mieli okazję zapoznać się ofertami firm partnerskich i skonsultować się z przedstawicielami firm przy stoiskach firmowych. 

Zarejestruj się na Krajowe Dni Kukurydzy 2022 już dziś!

I Krajowy Dzień Kukurydzy 2022, organizowany przez Polski Związek Producentów Kukurydzy, odbędzie się we wtorek 6 września w Przedsiębiorstwie Rolnym Długie Stare Sp. z o.o. w Wilkowicach koło Leszna (woj. wielkopolskie). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Partnerem medialnym i współorganizatorem imprezy jest Tygodnik Poradnik Rolniczy. Serdecznie zapraszamy!

Żeby wziąć za darmo udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie Krajowe Dni Kukurydzy 2022 i wypełnić formularz!

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcie: Pixabay

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a