Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Francja: Aldi oferuje rolnikom cenę gwarantowaną na ekologiczne mleko

Francja: Aldi oferuje rolnikom cenę gwarantowaną na ekologiczne mleko
Mleczarnie Wiadomości
Data publikacji 16.02.2022r.

Sieć sklepów Aldi we Francji podpisała z producentami mleka ekologicznego trzyletnią umowę na gwarantowaną cenę za surowiec. Jaką cenę podstawową zaoferował dyskont francuskim rolnikom?

492 euro za 1000 litrów mleka

Jak informuje portal Agrarheute, Aldi France zawarło umowę ze swoimi dostawcami mleka dotyczącą gwarantowanej ceny mleka ekologicznego na okres trzech lat. Stała, podstawowa cena wynosi 492 euro za 1000 litrów mleka, a z uwzględnieniem dodatkowych premii 507 euro za 1000 litrów surowca. Dla porównania średnia cena skupu mleka we Francji w styczniu 2022 roku wynosiła 412,9 euro za 1000 litrów mleka.

Dotychczas sieć marketów podpisała umowę z mleczarnią Saint-Denis-de-l'Hôtel (LSDH) i spółdzielnią Herbauges. Umowa dotyczy mleka ekologicznego sprzedawanego pod markami własnymi Aldi France.

r e k l a m a

Aldi zaoferowało uczciwą cenę

Prezes spółdzielni Herbauges - Guillaume Voineau przyznaje, że cena, którą zaoferował dyskont jest uczciwa.

Producenci ze spółdzielni Herbauges są dumni, że mogą być częścią tego trójstronnego porozumienia, które zbliża producentów do konsumentów i vice versa — stwierdził prezes Voineau. Sektor ekologicznej produkcji mleka nie jest już niewielką niszą jak kiedyś.

Według dyskontu, mleko sprzedawane w 1300 sklepach Aldi na terenie Francji pochodzi wyłącznie od krajowych producentów, a marki własne stanowią ponad 90 procent produktów mlecznych znajdujących się na półkach.

Oprac. Kamila Dłużewicz
Na podst. Agrarheute
fot. Unsplash

Widziałeś już nasze video "Polski rolnik dostanie dużo mniejsze dopłaty niż zachodni farmerzy. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a