Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

KRUS zmienia nr konta dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne dla rolników

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Pieniądze i Prawo
KRUS zmienia nr konta dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne dla rolników
Pieniądze i Prawo ubezpieczenia
Data publikacji 19.04.2022r.

KRUS informuje, że 1 maja 2022 roku zostaną zamknięte dotychczasowe konta bankowe na które należało wpłacać składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników! Rolniku, sprawdź nowe numery rachunków bankowych. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Każdy Oddział Regionalny KRUS ma przypisany jeden numer konta na jakie trafiają wpłaty rolników na ubezpieczenie społeczne, a na drugie – wpłaty na ubezpieczenie zdrowotne. Numery rachunków bankowych są dedykowane rolnikom będącym płatnikami według przynależności do Oddziału Regionalnego KRUS. Informacje na ten temat są dostępne w każdej jednostce organizacyjnej KRUS oraz na stronie internetowej: www.krus.gov.pl.

r e k l a m a

Zmiany numerów konta bankowego za płatność składki zdrowotnej

Z dniem 1 maja 2022 r. nastąpi zamknięcie dotychczas funkcjonujących numerów rachunków bankowych, przeznaczonych dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne. Mimo tego do dnia 31 lipca 2022 r., wpłaty na nie dokonane, zostaną automatycznie przeksięgowywane na właściwe dla danego OR KRUS konta bankowe. Jednakże to się zmieni po 1 sierpnia 2022 r., od tego dnia wpłaty na zamknięte rachunki bankowe będą zwracane zleceniodawcy.

Jakie są numery kont bankowych dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne w zależności od Oddziału Regionalnego KRUS?

Dane są dostępne na poniżej rycinie:

 KRUS zmienia nr konta dla wpłat

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uczula, że brak możliwości identyfikacji płatnika spowoduje konieczność zwrotu wpłaty, przez co składka zostanie nieopłacona! Dlatego w tytule przelewu bezwzględnie należy wpisać:

  • identyfikator płatnika składek (numer UNO) albo
  • pełne dane osobowe, pozwalające na identyfikację płatnika składek (osoby ubezpieczonej), a nie tylko wskazanie imienia i nazwiska. System informatyczny KRUS nie zidentyfikuje właściwie takie osoby.

Kolejna ważną kwestią jest fakt, że numer rachunku bankowego dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2022 r., pozostaje bez zmian. 

r e k l a m a

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie KRUS

Zdjęcie: Pixabay

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a