Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kwota graniczna podatku dla rolników na podwójnym KRUS-ie

Magdalena Szymańska
Kategoria: Pieniądze i Prawo
Kwota graniczna podatku dla rolników na podwójnym KRUS-ie
Pieniądze i Prawo Pieniądze dla rolnika
Data publikacji 18.06.2020r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazała informacje w sprawie podatku dochodowego za obecny rok od przychodów z działalności pozarolniczej. Ile ona wynosi?

Kwota graniczna podatku dla działalności pozarolniczej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z obwieszczeniem ministra rolnictwa z dnia 27 kwietnia 2020 r., roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego za 2020 r. od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej wynosi 3540 zł.

Nie więcej, a lepiej mniej - jeśli chce się pozostać na KRUS-ie

r e k l a m a

Jest to istotna informacja dla rolników oraz domowników ubezpieczonych w KRUS, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. Jeśli chcą oni w kolejnym roku podatkowym, tj. w 2021 r., pozostać nadal w rolniczej Kasie, podatek od prowadzonej działalności pozarolniczej za 2020 r. nie może przekroczyć 3540 zł.

Ta informacja jest także istotna dla tych, którzy rozpoczynają lub rozpoczną w tym roku prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej lub współpracę przy prowadzeniu takiej działalności i nie chcą być wyłączeni w przyszłym roku z rolniczego ubezpieczenia społecznego.

r e k l a m a

Magdalena Szymańska
fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a