Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Ubezpieczenia dotowane z PZU – z myślą o korzyściach dla rolników

Ubezpieczenia dotowane z PZU – z myślą o korzyściach dla rolników
Pieniądze i Prawo Publikacja specjalna
Data publikacji 10.11.2021r.

Publikacja specjalna

Do 10 grudnia trwa w PZU sprzedaż dotowanych polis rolnych, które obejmują uprawy ozime, nasadzenia drzew i krzewów owocowych oraz owoców. Dzięki temu możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnych pakietów, w ramach których zyskasz dofinansowanie z budżetu państwa pokrywające nawet do 65% wysokości składki.

Wysoki limit środków od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ciągła możliwość skorzystania z tak atrakcyjnego dofinansowania wynika w tym roku z bardzo wysokiego limitu środków przeznaczonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na dopłaty. Oferta jest skierowana przede wszystkim do rolników, którzy chcą ubezpieczyć swoje uprawy ozime, takie jak zboża czy rzepak, od negatywnych skutków przezimowania, gradu, przymrozków oraz innych zagrożeń, które pojawiają się w okresie jesiennym i wiosennym.

Co więcej, z ubezpieczeń dotowanych, których sprzedaż rozpoczęła się 4 października, skorzystać mogą również producenci owoców. Wynika to z faktu, że obejmują one także nasadzenia drzew i krzewów owocowych oraz owoce drzew i krzewów owocowych, a nawet truskawki. Dzięki temu możliwe jest ubezpieczenie upraw od negatywnych czynników, które mogą w krótkim czasie zniweczyć miesiące wytężonej pracy, na korzystnych warunkach.

Ubezpiecz uprawy jesienne ze zniżką

W ofercie PZU znajdują się dwa pakiety rekomendowane dla roślin ozimych:

·         Pakiet Jesień, który obejmuje ubezpieczenie od gradu, przymrozków wiosennych oraz negatywnych skutków przezimowania (w trzech wariantach do wyboru);

·         Pakiet 5 ryzyk, który pozwoli ubezpieczyć zboże i rzepak od huraganu, deszczu nawalnego, piorunów, lawin, a także suszy czy ognia.

Ubezpieczenia polecane są nie tylko ze względu na wysokie dopłaty z budżetu państwa, lecz także elastyczność oferty. Rolnik może dopasować polisę do własnych potrzeb, wybierając zarówno jeden z pakietów, jak i ochronę przed pojedynczym ryzykiem. Co więcej, istnieje także możliwość rozłożenia składki na raty albo przesunięcia terminu płatności po żniwach.

Dodatkowym atutem polisy są zniżki dla rolników, producentów zbóż ozimych, którzy wykupili w PZU ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. PZU przygotowało również specjalną ofertę promocyjną dla 39 odmian rzepaku ozimego znajdujących się na liście LZO.

Dodatkowe ubezpieczenia PZU – kiedy warto z nich skorzystać?

Oprócz ubezpieczeń dotowanych PZU przygotowało także inne polisy przeznaczone dla producentów rolnych. Mowa tutaj m.in. o OC rolnika, niezbędnym na wypadek wyrządzenia krzywdy osobie trzeciej; PZU Domu dla Rolnika, dzięki któremu możliwe jest poszerzenie zakresu ubezpieczeń obowiązkowych budynków o szkody w domu spowodowane np. przez wiatr; dobrowolnych ubezpieczeniach zwierząt gospodarskich czy mienia ruchomego i innych.

Tak szeroka oferta i niekwestionowana pozycja PZU jako lidera na rynku ubezpieczeń rolnych (każdego roku ubezpiecza ok. 2 mld ha upraw w naszym kraju) sprawiają, że warto skorzystać z jego rozwiązań.

Masz czas do 10 grudnia!

Ubezpieczenia dotowane obejmujące uprawy ozime to duża szansa dla wszystkich rolników, którzy chcą zadbać o swoje interesy. Wysokie dofinansowanie i możliwość dopasowania polisy do indywidualnych potrzeb sprawiają, że cieszy się ona obecnie bardzo dużym zainteresowaniem w całym kraju. Trzeba jednak pamiętać, że czas na wykupienie ubezpieczenia jest ograniczony – akcja trwa tylko do 10 grudnia, dlatego warto się pospieszyć!

Publikacja specjalna

r e k l a m a

r e k l a m a