Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Wnioski o dotacje na modernizajcę gospodarstw o miesiąc dłużej

Wnioski o dotacje na modernizajcę gospodarstw o miesiąc dłużej
Pieniądze i Prawo
Data publikacji 06.06.2022r.

ARiMR podjęła decyzję o wydłużeniu o miesiąc, tj. do 27 czerwca 2022 roku, przyjmowanie wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w dwóch obszarach – rozwój produkcji prosiąt oraz nawadnianie w gospodarstwie. Jakie dotacje można otrzymać?

Ile pieniędzy można otrzymać w ramach modernizacji gospodarstw rolnych? 

 Ze względu na planowane zmiany w PROW 2014–2020, które mają zostać sfinalizowane jeszcze w tym roku, maksymalne dofinansowanie do produkcji prosiąt wzrośnie z 900 tys. zł do 1 mln zł. W przypadku nawadniania, nie przewidziano zwiększenia dotacji, zaplanowano natomiast jeszcze jeden nabór wniosków, który ma wystartować we wrześniu 2022 r. Przypominamy, że wsparcie do nawadniania nie łączy się z innymi kwotami pomocy z „Modernizacji gospodarstw rolnych”.

W przyszłym roku nie będzie dotacji na nawadnianie

W Planie strategicznym, który będzie realizowany od przyszłego roku, nie uwzględniono już dofinansowania do nawadniania. Wsparcie można otrzymać na wykonanie nowego nawodnienia, ulepszenie istniejącej instalacji oraz ulepszenie instalacji wraz z powiększeniem nawadnianego obszaru. Dofinansowanie obejmuje koszty wykonania ujęć wody, zakupu nowych maszyn i urządzeń.

dr Magdalena Szymańska

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a