Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

FutureCow – myje, dezynfekuje, stymuluje i osusza strzyki

Beata Dąbrowska
Kategoria: Polskie mleko
FutureCow – myje, dezynfekuje, stymuluje i osusza strzyki
Polskie mleko Technika
Data publikacji 15.03.2023r.

Znak „Nowość” i jednocześnie jeden ze Złotych Medali tegorocznych targów Ferma przypadł firmie Gea Farm Technologies za system czyszczenia strzyków FutureCow.

Jak działa system FutureCow?

System FutureCow to mechaniczna szczotka, która za jednym razem delikatnie myje, dezynfekuje, stymuluje i osusza strzyki krowy. Trwałe, miękkie i wielowarstwowe szczotki są dopasowane do wszystkich długości strzyków i zapewniają prawidłowe czyszczenie końcówek strzyków przed założeniem aparatu udojowego. Z reguły, szczotka skuteczniej czyści końcówki strzyków niż ludzkie ręce, co poprawia jakość mleka. Niezależnie od tego, czy stado składa się z 50, czy 500 bądź więcej krów, system czyszczenia i dezynfekcji strzyków FutureCow sprosta każdej wielkości stada.

r e k l a m a

Preparat FutureCow zwalcza patogeny odpowiedzialne za mastitis

Nieodzownym elementem skutecznej dezynfekcji strzyków jest tutaj preparat FutureCow, który zwalcza wszystkie patogeny wywołujące mastitis i jednocześnie jest łagodny dla skóry. System czyszczenia strzyków wspiera hodowców w utrzymaniu wysokiej jakości mleka dzięki efektywnemu procesowi czyszczenia i dezynfekcji strzyków przed dojem. Dzięki użyciu szczotki FutureCow krowa jest idealnie przygotowana do doju nie tylko pod względem higienicznym, ale i fizjologicznym. Prawidłowa higiena strzyków, a w szczególności ich końcówek, zapobiega powstawaniu nowych przypadków mastitis, natomiast idealna stymulacja zapewnia szybkie oddawanie mleka, dzięki czemu hodowca potencjalnie skraca czas doju. Osiągamy w ten sposób wysoki komfort w trakcie dojenia krowy, wspomagając w ten sposób jej dobrostan. Zastosowanie systemu FutureCow przyczynia się też do obniżenia kosztów produkcji m.in. dzięki wyeliminowaniu użycia ręczników do mycia wymion i potrzeby ich prania.

r e k l a m a

System FutureCow pozwala skrócić czas doju

Optymalizując rutynę doju, przy użyciu FutureCow hodowca potencjalnie skraca czas doju stada oraz pracy urządzeń, co wpływa na obniżenie kosztów zużycia energii. Uproszczeniu i ułatwieniu ulegają rutynowe prace dojarza przed dojem i w jego trakcie, zwiększając efektywność. Najważniejsze czynności rutynowe przed dojem (mycie, dezynfekcja, stymulacja i osuszanie) są wykonywane automatycznie szczotką obsługiwaną przez dojarza. Możliwa niższa liczba komórek somatycznych i mniejsza liczba zakażeń mastitis przy zastosowaniu systemu FutureCow pozytywnie wpływa na obniżenie kosztów produkcji mleka. System FutureCow składa się z jednostki czyszczącej, mieszalnika, zbiorników, sterowania oraz produktów higieny, które są integralnym elementem systemu. Dzięki przygotowanemu w gospodarstwie roztworowi roboczemu na bazie dwutlenku chloru, strzyki są dokładnie myte i dezynfekowane przed dojem. System FutureCow wykorzystuje w tym celu mieszalnik do mieszania aktywatora i koncentratu bazowego z wodą.

Oprac. Beata Dąbrowska

Widziałeś już nasze video "O czym piszemy w najnowszym 6. numerze magazynu Elita Dobry Hodowca?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a