Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy - kto wygrał? [FOTO]

. .
Kategoria: Polskie mleko
Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy - kto wygrał? [FOTO]
Polskie mleko
Data publikacji 19.07.2022r.

XXI Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy rozstrzygnięte! Park Rozrywki i Edukacji Rabkoland w Rabce-Zdroju jak co roku wypełnił się śmiałkami, chcącymi sięgnąć po tytuł najlepszego dojarza i dojarki oraz niemniej podekscytowanymi kibicami kultowych już zawodów. Kto okazał się najlepszy w dojeniu Rabculi na czas?

XXI Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy juz za nami

r e k l a m a

Już po raz dwudziesty pierwszy Park Rozrywki Rabkoland zorganizował jedne z najbardziej niecodziennych mistrzostw w Polsce. W minioną sobotę uczestnicy konkursu po raz kolejny mieli okazję zmierzyć się ze sztuczną krową Rabculą i powalczyć o tytuł mistrza i mistrzyni dojenia. 

Zasady konkursu były proste - doić ile sił w rękach i uzyskać jak największą ilość mleka w czasie 1 minuty! W tegorocznej rozgrywce wzięły udział 32 osoby, które przydzielono do dwóch kategorii - męskiej oraz żeńskiej. Jak co roku i tym razem nie zabrakło ogromnych emocji i świetnej zabawy. 

r e k l a m a

Kto okazał się najlepszym dojarzem i dojarką tegorocznej imprezy?

Tegoroczną mistrzynią dojenia została Marta Augustyn z Krzemionki Małej, która w przeciągu jednej minuty wydoiła aż 1400 ml mleka. Kolejne miejsca podium zajęły:

  • Bożena Owsiak z Lipnicy Małej (1350 ml mleka)
  • Małgorzata Janik z Krakowa (1300 ml mleka)

Najlepszym dojarzem okazał się Michał Budzeń z Boczków Chełmońskich z wynikiem 2000 ml mleka, pozostawiając innych uczestników w tyle. Na podium znaleźli się także:

  • Piotr Ordzowiały z Osielec (1750 ml mleka),
  • Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej (1700 ml mleka)

Zwycięzcy, który znaleźli się na podium, otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, a także nagrody pieniężne i rzeczowe. Symbolicznie nagrodzeni zostali także uczestnicy, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Po wyłonieniu zwycięzców, Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland, podziękował uczestnikom za niezawodną obecność i wspaniałe widowisko. 

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że jak co roku, przyjechali do nas z ogromnie pozytywnym nastawieniem i pokazali zacięty duch walki. To dzięki Wam ta impreza odbywa się już od ponad 20 lat. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok, krowa - Robcula Was nie zawiedzie! - powiedział Piotr Wiecha. 

Opac. Kamila Dłużewicz
Fot. Rabkoland

Widziałeś już nasze video "O czym piszemy w najnowszym 6. numerze magazynu Elita Dobry Hodowca?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a