Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Polski rolnik, Maciej Pohl w TOP 10 najlepszych producentów mleka na świecie

Kamila Dłużewicz
Kategoria: Polskie mleko
Polski rolnik, Maciej Pohl w TOP 10 najlepszych producentów mleka na świecie
Polskie mleko Wiadomości
Data publikacji 21.01.2023r.

Niesamowite osiągnięcie polskiego hodowcy! Rolnik z Krotoszyna - Maciej Pohl znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych producentów mleka na świecie w rankingu zorganizowanym przez prestiżowy magazyn „Holstein International”.

Hodowca z Wielkopolski wyróżniony w elitarnym rankingu Holstein International

Maciej Pohl zajął 9. miejsce w rankingu dziesięciu najlepszych hodowców bydła holsztyńsko-fryzyjskiego na świecie pod względem sumy kilogramów tłuszczu i białka w mleku. To wielkie osiągnięcie polskiego hodowcy, biorąc pod uwagę, że wśród laureatów tej kategorii tylko trzech reprezentowało Europę. 

r e k l a m a

Maciej Pohl osiągnął wydajność 16 508 kg mleka zawierającego 3,94% tłuszczu i 3,45% białka w utrzymywanym stadzie 121 krów. To właśnie tak dobre parametry pozwoliły hodowcy uplasować się w najlepszej światowej dziesiątce.

Polscy hodowcy odznaczeni przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sekretarz Stanu Lech Kołakowski spotkał się z hodowcami bydła wyróżnionymi w rankingu „Holstein International”, aby wręczyć laureatom pamiątkowe statuetki. Poza hodowcą z Krotoszyna, magazyn wyróżnił 4 innych producentów mleka z Polski. 

  • Maciej Pohl – ranking produkcji kilogramów tłuszczu i białka – 9 miejsce na świecie i 3 w Europie (1 220 kg tłuszcz + białko, 16 508 kg mleka).
  • Małgorzata i Sylwester Pszczoła – ranking wydajnościowy (kilogramy mleka) – 4 miejsce na świecie i 2 w Europie (16 555 kg mleka).
  • Andrzej Mórawski – wyróżnienie w rankingu wydajnościowym (kilogramy mleka) – 15 039 kg mleka.
  • Łukasz Brzechwa – wyróżnienie w rankingu produkcji kilogramów tłuszczu i białka wydajnościowym (1 152 kg tłuszcz + białko, 13 980 kg mleka)

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcia: MRiRW

Widziałeś już nasze video "Rolnicy walczą o przetrwanie gospodarstw mlecznych. Ci hodujący świnie już nie mają nadziei"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a