Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Srebrne medale DLG w dziedzinie innowacji produktowych

Srebrne medale DLG w dziedzinie innowacji produktowych
Polskie mleko
Data publikacji 28.10.2014r.

Tuż przed wystawą EuroTier dwa innowacyjne produkty GEA Farm Technologies otrzymały srebrne medale. Jeden z nich to DairyNet produkcji GEA, który w połaczeniu z 365FarmNet stanowi jedyne tak wysokiej klasy oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem. Drugi natomiast to GEA Conductive Cooling, innowacyjny system chłodzący do legowisk, który zapewnienia zwierzętom większy komfort przy niższym zużyciu energii.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego uznania, zwłaszcza że działa ono niezwykle motywująco, jednocześnie przybliżając nas do celu ostatecznego – Dostawcy Kompletnych Rozwiązań, którego priorytetem jest ciągłe tworzenie innowacyjnych rozwiązań” podkreśla Dr. Ulrich Hüllmann, Prezes GEA Farm Technologies.

Na konkurs DLG zgłosiło się 156 wystawców z 19 krajów, prezentujących 270 produktów. Niezależna komisja ekspercka powołana przez gospodarza konkursu, DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft), wyłoniła i nagrodziła 21 innowacyjnych rozwiązań.

DairyNet zintegrowany z 365FarmNet

GEA zintegrowała oprogramowanie do zarządzania chowem bydła mlecznego, DairyNet, następcę DairyPlan C21, z niezależną platformą 365FarmNet do zarządzania gospodarstwem. Oznacza to, że po raz pierwszy rolnik ma możliwość mapowania, dokumentowania, oceniania i kontroli plonu oraz hodowli za pomocą jednego interfejsu. Po raz pierwszy technika rolnicza, system czujników, karmienie, dojenie, kontrola stanu zdrowia bydła, jego reprodukcja i selekcja sterowane są za pomocą oprogramowania kontrolującego wszystkie procesy jednym urządzeniem, dodatkowo umożliwiając wdrażanie nowych aplikacji zarządzania stadem. Dzięki mobilnemu dostępowi do danych, praca jest bardziej wydajna, bezpieczna i daje nam możliwość sterowania sprzętem w dowolnym momencie. DairyNet może być z podobnym sukcesem wdrażany jako samodzielne rozwiązanie do zarządzania mniejszymi fermami bydła mlecznego.

GEA conductive cooling: Większy komfort dla zwierząt – niższe zużycie energii

System chłodzenia legowisk bydła mlecznego działa na zasadzie wymiany ciepła i zimna między ciepłą i zimna powierzchnią. Jest to znaczna optymalizacja obszaru funkcjonowania legowisk. Krowy spędzają dużo czasu w pozycji leżacej, co jest dla nich dość stresujące, a czas leżenia i akceptacja czasu leżenia może skrócić się przede wszystkim w gorące dni. Dzięki konduktywnemu systemowi chłodzenia wbudowanemu w legowisko zapewnione jest odpowiednie chłodzenie. System ten, sterowany przez układ klimatyzacji pomieszczenia inwentarskiego, jest załączany i chłodzi legowisko dla krów, a część brzuszna krowy i wymiono stanowi swego rodzaju promiennik schładzający krew, a co za tym idzie – całe ciało. System chłodzenia ma wielowarstwową budowę i jest wbudowany w głębokie boksy z piaskiem i ściółką kompostową. System ten ma potencjał oszczędzania energii aż do 75 procent.

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: zamiast doić krowy, musi chodzić po sądach"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a