Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

TOP 10 spółdzielni mleczarskich 2022

Krystyna Nowakowska
Kategoria: Polskie mleko
TOP 10 spółdzielni mleczarskich 2022
Polskie mleko Spółdzielnie mleczarskie
Data publikacji 20.09.2022r.

Ranking organizowany jest przez Magazyn „Strefa Gospodarki” Dziennik Gazeta Prawna. OSM Łowicz znalazła się na podium rankingu ustępując jedynie SM Mlekovita i tym samym wyprzedzając wiele innych bardzo dobrych i uznanych spółdzielni mleczarskich. Kto jeszcze znalazł się w 3 najlepszych mleczarnii?

II miejsce dla OSM Łowicz w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich 2022

Tak wysoka pozycja w rankingu utwierdza nas w przekonaniu, że łowicka spółdzielnia należy do ścisłej czołówki najlepszych polskich mleczarni, a podjęty w ostatnich latach wysiłek przez Radę Nadzorczą, dostawców, zarząd i pracowników przyniósł zamierzone efekty – komentuje Iwona Grzybowska, prezes zarządu OSM Łowicz.

r e k l a m a

Polskie mleczarnie nie ustępują zachodnim koncernom

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości mleczarskiej, a także propagowanie wzorców spółdzielczych, gdyż niewielu konsumentów sięgając po produkty zdaje sobie sprawę, że są one wytworem pracy dziesiątków tysięcy spółdzielców oraz zrzeszonych rolników. Ma również za zadanie wyróżnić najlepsze spółdzielnie oraz pokazać opinii publicznej podstawowe informacje związane z branżą mleczarską w kraju. Jest to jedna z nielicznych branż, w których polscy, rodzimi producenci nie ustępują zachodnim koncernom, jeżeli chodzi o udziały rynkowe, konkurując z nimi przede wszystkim jakością. Każdego dnia członkowie i pracownicy spółdzielni wkładają wielki wysiłek w swoją codzienną pracę oraz utrzymanie wysokiej jakości produktów trafiających do sklepów na terenie całego kraju.

Weryfikacja zgłoszeń polegała na analizie zarówno kwestii technicznych, jak i finansowych. Pod uwagę brane są również tzw. dane „miękkie”, czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też udział spółdzielni w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Top 10 najlepszych mleczarni w Polsce

 • I. MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem
 • II. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu
 • II. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie
 • III. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie
 • IV. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy
 • V. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu
 • VI. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole
 • VII. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim
 • VIII. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK w Sieradzu
 • IX. Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” w Chorzelach
 • X. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale

Krystyna Nowakowska
Zdjęcie: OSM Łowicz

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 38/2022 na str. 47. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR:  Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a