Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Andrzej z Rolnicy Podlasie kupił nową maszynę rolniczą. Ale częśc fanów go wyśmiewa [WIDEO]

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Andrzej z Rolnicy Podlasie kupił nową maszynę rolniczą. Ale częśc fanów go wyśmiewa [WIDEO]
Rolnictwo na luzie Rolnicy Podlasie
Data publikacji 03.07.2022r.

Andrzej Onopiuk znany z serialu Rolnicy Podlasie kupił nową maszynę rolniczą do swojego gospodarstwa. - Nie będę jeździł pół dnia, tylko w godzinę czasu machnę pole i do domu wracam - mówi rolnik z Podlasia. Jaką rolnik wystawił opinię przetrząsaczowi SaMasz P4 531?

Nowa maszyna Andrzeja z Plutycz – przetrząsacz SaMasz P4 531

Andrzej Onopiuk z Plutycz, jedna z gwiazd serialu Rolnicy. Podlasie stara się rozwijać swoje gospodarstwo.

r e k l a m a

Jego park maszyn rolniczych tym razem powiększyła się o sprzęt niezbędny absolutnie w każdym gospodarstwie utrzymującym krowy, czyli przetrząsacz. Rolnik zainwestował w maszynę marki SaMasz P4 531. 

Przetrząsacz SaMASZ P4 351 składa się z 4 wirników o średnicy 172 cm i ma 5,3 metra szerokości roboczej. Według danych producenta, wydajność tej maszyny to około 6.3 ha/h. Moc ciągnika, który może obłsugiwać ten przetrząsacz powinna wynosić co najmniej 40 KM.

r e k l a m a

W liczącym 50 ha gospodarstwie tzw. przetrząsacz zawieszany, który służy do przetrząsania podsuszonego siana, aby przyśpieszyć jego schnięcie, z pewnością się przyda. 

Chociaż początkowo Andrzej Onopiuk wybrał się po maszynę starym ciągnikiem C-360, musiał jednak podjechać po inny traktor - znacznie mocniejszy Ursus 1014, aby podłączyć pod tzw. pająka

– Maszyna idealna. Jak na moje warunki to... Jak się jeździło takim malutkim, a tym... To jest niebo, a ziemia - powiedział wyraźnie zadowolony Andrzej, który nabrał wiatru w żagle, aby rozwijać gospodarkę po owocnym spotkaniu z Tomkiem z Pokaniewa, który także bierze udział w hicie stacji Fokus TV.

Andrzej Onopiuk pod wrażeniem pająka do przetrząsania siana

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Płacisz tylko

6,55 zł SPRAWDŹ

Maszyna zrobiła duże wrażenie na rolniku z Podlasia, ponieważ jest doskonałym przykładem schludnej i nowoczesnej maszyny, która jednak bardzo odstaje od przestarzałego ciągnika. Jednak po podłączeniu do starego Ursusa, zadziałała bez problemu. Na pytanie producenta na temat opinii co do przetrząsacza Andrzej był pod takim wrażeniem, że nie był w stanie wydusić z siebie zbyt wiele.

– Zakup tej maszyny ułatwi mi ogromnie pracę. Nie będę jeździł pół dnia, tylko w godzinę czasu machnę pole i do domu wracam - podsumował Andrzej z Plutycz.

Identyczny model na jednym z portali ogłoszeniowych jest wystawiony za około 29 tys. zł. Tak więc jest to inwestycja dość znacząca w kosztach.

Internauci krytykują rolnika

Oczywiście pod filmem nie obyło się bez krytycznych komentarzy pod adresem rolnika. Niektórzy internauci znowu zarzucali Andrzejowi, że nie będzie dbał o nowy sprzęt.

- U Andrzeja powinni robić testy tego typu maszyn. Jak wytrzyma sezon bez awarii to znaczy solidna maszyna można kupować - napisał jeden z internautów.

  Andrzej z Plutycz testował ciągnik wart 1,7 mln złotych

  Jakiś czas temu rolnik zaopatrzył się w nowoczesną kosiarkę rotacyjną. W trakcie trwania serialu w gospodarstwie Gienka i Andrzeja znalazły się jeszcze takie sprzęty:

  • tur do traktora,
  • prasę,
  • owijarka.

  Wielkie poruszenie zrobiła na Internautach informacja, że Andrzej Onopiuk testuje ciągnik Case IH. Więcej na ten temat w artykule:  Andrzej z Rolnicy Podlasie testuje ciągnik wart 1,7 mln złotych.

  Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
  fot. YT Gienek i Andrzej Plutycze

  r e k l a m a

  r e k l a m a

  r e k l a m a