Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik do zadań specjalnych. JCB Fastrac za 2 mln zł trafi do straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Michał Czubak
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Ciągnik do zadań specjalnych. JCB Fastrac za 2 mln zł trafi do straży pożarnej [ZDJĘCIA]
Rolnictwo na luzie Ciekawostki
Data publikacji 01.02.2023r.

Strażacy z JRG Nowy Targ niebawem wzbogacą się o nowy ciągnik rolniczy, który zasili flotę pojazdów strażackich jednostki. Już teraz znajduje się tu m.in. strażacki Ursus, a teraz dołączy JCB Fastrac z żurawiem Cranab.

Ciągnik rolniczy JCB Fastrac za ponad 2 miliony trafi do straży

Pierwszy i jak dotąd jedyny taki ciągnik, jaki będzie na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej trafi do jednostki JRG Nowy Targ (woj. małopolskie). Ciągnik, o którym mowa to JCB Fastrac z żurawiem Cranab o wysięgu 10 metrów. Maszyna zamówiona została w minionym roku, a teraz jest już gotowa do odbioru.

r e k l a m a

Ciągnik rolniczy będzie wykonywał zadania specjalne

Ciągnik ten wraz z zabudową będzie przeznaczony do zadań bojowych polegających głównie na akcjach gaśniczych przy gaszeniu pożarów budynków w gęstej zabudowie. Maszyna będzie również wykorzystywana do gaszenia stogów siana (przy rozgarnianiu palącej się sterty itp.). Dzięki wymiennym końcówkom wysięgnika ciągnik rolniczy z powodzeniem może być również wykorzystywany do usuwania powalonych drzew, rozbijaniu kry na rzekach czy udrażniania zatkanych przepustów.

Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych.

r e k l a m a

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że JCB Fastrac nie będzie pierwszym ciągnikiem rolniczym w tarnowskiej jednostce. Stacjonuje już tam Ursus C-380.
Michał Czubak
Fot. facebook.com/Hawea

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a