Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Niesamowity gest rolnika dla Messiego. Efekt widać z powietrza

Michał Czubak
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Niesamowity gest rolnika dla Messiego. Efekt widać z powietrza
Rolnictwo na luzie Ciekawostka
Data publikacji 29.01.2023r.

Argentyna kocha futbol. Argentyna żyje piłkę nożną i dowód na to widoczny jest aż z kosmosu. A co to ma wspólnego z rolnictwem? Ano ma: dowód tej miłości do futbolu i Messiego jest dziełem jednego z argentyńskich fermerów.

Cordoba. Messi widoczny z kosmosu

Argentyna mistrzami świata w piłce nożnej, a Messi jednym z bohaterów całego turnieju. Na nietypowy hołd dla piłkarza zdecydował się jedne z rolników w Cordobie. Zasiał on swoje pole przy użyciu specjalnie napisanego algorytmu. Z nasion wyrosła kukurydza, która stworzyła ogromny obraz twarzy Leo Messiego.

r e k l a m a

- Messi jest niepokonany, a Argentyna zdobyła złoto. Jestem zachwycony, że mogłem oddać mu hołd - powiedział cytowany przez Reutersa Maximiliano Spinazze, argentyński rolnik, który ma wyjątkowe pole kukurydzy.

r e k l a m a

Geokodowanie okazało się bardzo przydatne

Autorem pomysłu nie jest jednak rolnik, tylko Carlos Faricelli, inżynier rolnictwa. To on zaprojektował mechanizmy dla maszyn siejących nasiona, które umożliwiło im sadzenie w tak precyzyjnym oraz unikatowym wzorze.

- Korzystałem z narzędzi geokodowania. Maszyny wiedzą, ile muszą umieścić nasion na metr kwadratowy w określonym miejscu, aby stworzyć kontrast dla różnych elementów twarzy Messiego. Kiedy kukurydza urosła, to zdjęcie z perspektywy lotu ptaka, daje nam obraz Messiego - tłumaczył inżynier.

Michał Czubak

Fot. Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a