Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wataha wilków kontra dzik. Kto wygrał starcie? [WIDEO]

Michał Czubak
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Wataha wilków kontra dzik. Kto wygrał starcie? [WIDEO]
Rolnictwo na luzie Film
Data publikacji 25.12.2022r.

„Dzik jest dziki, Dzik jest zły. Dzik ma bardzo ostre kły”... ale wilk również. Gdy dojdzie do pojedynku dzika z watahą wilków wynik wydaje się być oczywisty. Jedno z takich starć zostało nagrane pod Trzebiatowem. Jakim wynikiem się to skończyło?

Wilki kontra dzik. Niesamowite nagranie starcia w sieci

W gminie Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie) powstało nagranie wideo starcia, które z góry wyglądało na przegrane dla jednej ze stron. Wataha wilków obrała sobie na cel dzika. A może... a może to właśnie dzik postanowił zmierzyć się z wilkami? Oglądając poniższy film, który został zarejestrowany 5 grudnia przez fotografa Sławka Skukowskiego, nie można dojść do jednoznacznego wniosku.
Na nagraniu możemy zobaczyć wilki biegające po leśnej polanie, w pewnym momencie w kadrze pojawia się on sam – dzik. Zwierzę to nie tylko ucieka przed wilkami, ale również staje do pojedynku z nimi, przeganiając psowate.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

r e k l a m a

Zabawa w kotka i myszkę

Materiał wideo trwa ponad 3 minuty i niestety nie przedstawia finału tego spotkania dzika z drapieżnikami. Pewne jest tylko to, że całość ogląda się jak dobrą zabawę w kotka i myszkę, w której obie strony zamieniają się rolami.
Kto kogo atakował? Zadania komentujących pod filmem na platformie YouTube się różnią. Jedni uważają, że to dzik zaatakował wilki, inni mają odrębne zdanie – to wilki zaatakowały dzika.
A jak wy uważacie?
Michał Czubak
Fot. kadr z filmu

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a