Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Trudne pytania dla Wojciechowskiego od rolników

Trudne pytania dla Wojciechowskiego od rolników
Rynki rolne
Data publikacji 20.04.2022r.

Trwa spotkanie zachodniopomorskich rolników z komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Gospodarze przygotowali dla rozmówcy szereg trudnych pytań. Śledź debatę na żywo!

Rolnicy rozmawiają z komisarzem Wojciechowskim

Rolnicy z woj. zachodniopomorskiego zorganizowali debatę on-line z komisarzem ds. rolnictwa UE Januszem Wojciechowskim. Rozpoczęła się ona dziś, 20 kwietnia, o godz. 10.00. ŚLEDŹ SPOTKANIE NA ŻYWO POD ARTYKUŁEM!

r e k l a m a

Pomysłodawcą spotkania jest rolnik Jakub Buchajczyk, który prowadzi gospodarstwo w gminie Drawno na Zachodnim Pomorzu. Zajmuje się hodowlą bydła i uprawą roślin.

- W styczniu tego roku zaproponowałem komisarzowi Wojciechowskiemu spotkanie on-line. I po dwóch tygodniach przyszła odpowiedź, że komisarz się zgadza - mówi nam Buchajczyk.

r e k l a m a

"Dlaczego gospodarstwa powyżej 50 ha są tymi złymi według Brukseli?"

Rolnicy poruszą przede wszystkim tematykę Zielonego Ładu. Zachodniopomorskie gospodarstwa są największe w Polsce, więc istnieje obawa, że unijne strategie nie będą odpowiednio dotować i promować tego typu produkcji. Zielony Ład ma się skupić przede wszystkim na pomocy małym gospodarstwo.  

- Zapytamy, dlaczego gospodarstwa powyżej 50 ha są tymi złymi według Brukseli – mówi Jakub Buchajczyk.

Jak UE pomoże rolnikom w zwiększeniu produkcji w związku w wojną w Ukrainie?

Rolnicy zapytają też o bezpieczeństwo żywnościowe Europy wobec konfliktu w Ukrainie. 

- Produkty importowane z Rosji i Ukrainy zostawiły dużą lukę na naszym runku, np. pasze. Potrzebujemy więc pomocy w produkcji żywności. Może rozwiązaniem byłyby dopłaty do produkcji roślinnej, zamiast do produkcji ekologicznej - proponuje rolnik.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a