Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

365FarmNet połączy maszyny rolnicze John Deere'a i Claasa

365FarmNet połączy maszyny rolnicze John Deere'a i Claasa
Maszyny Rolnicze Wiadomości z branży
Data publikacji 31.10.2019r.

Dwa potężne koncerny John Deere i Claas połączyły siły i wspólnie z 365FarmNet uruchomią usługę DataConnect, pozwalającą na wymianę danych oraz kontrolę i monitorowanie całej floty maszyn za pomocą wspólnego interfejsu.

DataConnect jak Isobus - jeden system dla wielu 

Dotychczas rolnicy i usługodawcy dysponujący flotą maszyn różnych producentów mogli rejestrować, przetwarzać i dokumentować swoje dane wyłącznie za pomocą odpowiednich urządzeń i portali internetowych poszczególnych firm.

r e k l a m a

Dzięki DataConnect to się zmieni i podobnie jak w przypadku systemu Isobus, klienci będą mogli wymieniać dane za pomocą wspólnego interfejsu. Oznacza to, że dane będą nadal dostępne w portalach Claas Telematics, 365FarmNet oraz w Centrum Operacyjnym John Deere, lecz teraz będą mogły być wymieniane w czasie rzeczywistym między chmurami. Kluczową korzyścią dla użytkowników będzie to, że wszystkie niezbędne konfiguracje maszyn będą dostępne w jednym systemie.
 

 


DataConnect – wspólne rozwiązanie 365FarmNet, Claas i John Deere już niebawem

DataConnect umożliwi wymianę wszystkich istotnych danych dotyczących maszyn, w tym aktualną i historyczną lokalizację, poziom paliwa w zbiorniku, bieżący stan pracy oraz prędkość jazdy do przodu. Planowane jest również wprowadzenie możliwości przesyłania danych agronomicznych. Pierwszy wgląd w działanie DataConnect będzie możliwy w listopadzie na targach Agritechnica 2019 w Hanowerze na stoiskach firm Claas, 365FarmNet i John Deere. Jednocześnie ci producenci zapraszają wszystkich zainteresowanych, producentów maszyn rolniczych i dostawców oprogramowania, jak również stowarzyszenia i komitety normalizacyjne, do pomocy w rozwoju istniejącego interfejsu. Oficjalne uruchomienie systemu planowane jest na lato 2020 roku.


Przemysław Staniszewski

 

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a