Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Agro Show 2018 - nowa formuła pokazów rolniczych

Agro Show 2018 - nowa formuła pokazów rolniczych
Maszyny Rolnicze Wiadomości z branży
Data publikacji 06.09.2018r.

Jakie nowości czekają odwiedzających na tegorocznych targach Agro Show w Bendarach? W tym roku po raz pierwszy pokazy odbędą się w dwóch blokach: rolnictwo precyzyjne i technika siewu zbóż w systemie uproszczonym.

Pokaz zmiennego nawożenia

W pierwszym bloku zaplanowano dwie prezentacje. Najpierw rozsiewacze nawozów mineralnych wysieją nawóz w oparciu o mapę zmiennego nawożenia. Chwilowe zmiany dawki nawozu będzie można obserwować na dwóch telebimach, ustawionych na polu pokazowym (kamery zamontowane będą w kabinie ciągnika oraz na dronie lecącym za maszyną). Szerokość wysiewu będzie ustawiona na 24 metry. Planowana długość przejazdu ma wynieść 600 m. Aby wszystkie maszyny miały takie same warunki prezentacji, organizator zapewnia jednakowy nawóz dla wszystkich uczestników.

r e k l a m a

Najnowsze rozwiązania w ciągnikach rolniczych

W drugiej prezentacji na pole wyjadą ciągniki z maszynami wyposażone w rozwiązania techniczne oraz oprogramowanie umożliwiające realizację zadań w systemie rolnictwa precyzyjnego. Ciągniki poszczególnych producentów są wyposażone w różne układy, ale zawsze zgodne z normą ISO 11783. To wyposażenie umożliwia m.in. automatyczne sterowanie torem jazdy maszyny, także konturowej, zarządzenie ciągnikiem i maszyną na uwrociu, sterowanie maszynami do prac rzędowych z wykorzystaniem kamer itp.

W drugim bloku zaprezentowane zostaną różne rozwiązania techniczne i technologiczne dotyczące siewu zbóż w systemie bezorkowym.

r e k l a m a

Przemysław Staniszewski

Widziałeś już nasze video "Odwiedź „Tygodnik” na Agro Show. Będzie się działo!"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a