Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kombajn Claas Lexion wyróżniony nagrodą Farm Machine 2023. Za co to wyróżnienie?

. .
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Kombajn Claas Lexion wyróżniony nagrodą Farm Machine 2023. Za co to wyróżnienie?
Maszyny Rolnicze Wiadomości z branży
Data publikacji 09.12.2022r.

Podczas listopadowych targów SIMA przyznano prestiżowe nagrody Farm Machine Awards, wcześniej znane pod nazwą jako "Machine of the year". W kategorii kombajnów zbożowych nie miała sobie równych seria kombajnów Claas Lexion.

Najnowsza generacja kombajnów zbożowych Claas Lexion wyróżniona prestiżową nagrodą "Farm Machine Awards"

Farm Machine Awards to nagrody, przyznawane przez międzynarodowe jury za wybitne innowacje w technice rolniczej na targach Agritechnica w Hanowerze i SIMA w Paryżu. Jedną z tegorocznych nagród otrzymała najnowsza generacja kombajnów Claas Lexion, zaprezentowanych latem 2022 roku.

r e k l a m a

Jakie innowacje zostały nagrodzone w najnowszych kombajnach Claas Lexion?

Kombajny zbożowe Lexion produkowane są w Westefalii w Niemczech oraz stanie Nebraska w Stanach Zjednoczonych. Jakie innowacje wprowadzono do najnowszej generacji popularnych Lexionów Claasa?Jest to między innymi większa kabina z obrotowym fotelem operatora, terminal Cemis 1200 z nowym systemem GPS Pilot, optymalizacje w zakresie osiągów i przepływu materiału żniwnego, większe zbiorniki na ziarno oraz nowe opcje dodatkowego doposażenia kombajny w  regulowaną końcówkę rury rozładowczej zbiornika ziarna czy dynamiczne przełożenie układu kierowniczego Dynamic Steering. Na europejskim rynku ofertę produktów uzupełnia kombajn Lexion 8600.

Za sprawą serii Lexion firma Claas od 1995 roku wyznacza pionierski kierunek rozwoju w budowie kombajnów zbożowych i od tego czasu konsekwentnie kontynuuje innowacje w tym obszarze – wyjaśnia Jan-Hendrik Mohr, który w Zarządzie Claas odpowiada za Dział Zbioru Zbóż.

 
Szczególnie cieszy nas, że po uhonorowaniu serii Trion tytułem FARM MACHINE 2022, możemy bezpośrednio nawiązać do tego sukcesu nową serią Lexion. FARM MACHINE Awards i inne wyróżnienia są dla nas motywacją do tego, aby dalej realizować swoje ambicje bycia wzorcem w obszarze wysokowydajnych kombajnów i nadal spełniać potrzeby naszych klientów – dodaje Mohr. 


Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcia: Claas

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a