Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kombajn Claas Trion z tytułem Farm Machine 2022

Zuzanna Ćwiklińska
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Kombajn Claas Trion z tytułem Farm Machine 2022
Maszyny Rolnicze
Data publikacji 22.03.2022r.

Nagroda Farm Machine to wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane w kilku kategoriach dla maszyn rolniczych. Choć w tym roku rozdanie nagród odbywa się w formie cyfrowej, nie odbiera to prestiżu laureatom. Do tego grona zalicza się także marka Claas, nagrodzona w kategorii kombajnów zbożowych.

Nagroda Farm Machine 2022

Tytuł Farm Machine, dawniej znany jako Maszyna Roku, przyznawany jest co dwa lata. Jury jest międzynarodowe i składa się z dziennikarzy, zajmujących się rolnictwem i techniką rolniczą. Wręczenie nagród odbywało się tradycyjnie podczas targów Agritechnica. W tym roku jednak są one odwołane, więc niemieckie wydawnictwo rolnicze Deutscher Landwirtschaftsverlag (DLV) zadecydowało o rozdaniu nagród w formie cyfrowej. Laureaci ogłaszani będą łącznie przez około trzy tygodnie, codziennie w innej kategorii. 

r e k l a m a

Claas Trion – laureat w kategorii kombajn zbożowy

Wyjątkowe wyróżnienie przyznano w tym roku firmie Claas. W kategorii kombajnów zbożowych nagrodzono serię Trion, która zadebiutowała na europejskim rynku w zeszłym roku. Gama liczy obecnie 20 wersji. Wśród nich znaleźć można zarówno kombajn z pięcioma wytrząsaczami o mocy 258 KM, jak i na 435-konnym kombajn hybrydowy z dwoma rotorami. Wszystkie maszyny z serii Trion mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak między innymi podwozie gąsienicowe Terra Trac, przenośniki taśmowe pochyłe czy wyrównanie nachylenia podwozia Montana. 

Kombajny z serii Trion produkowane są na zmodernizowanej linii montażowej w głównej siedzibie firmy Claas w niemieckim Harsewinkel. 

Claas Trion: "Fits your farm"

Pod takim hasłem wprowadzano linię na europejski rynek. Wygląda na to, że kombajny Claas Trion faktycznie pasują do wielu gospodarstw. Nagroda Farm Machine jest tego potwierdzeniem. 

- Tytuł Farm Machine jest wielkim wyróżnieniem dla wszystkich, którzy współtworzyli ten produkt i potwierdza nasz cel, jakim jest rozwijanie silnie zorientowanej na klienta, zaawansowanej technologicznie klasy średniej mocy kombajnów – komentuje wyróżnienie Jan-Hendrik Mohr z Działu Zbioru Zbóż w zarządzie Claas. 

-Rzadko się zdarza, aby rolnicy i przedsiębiorstwa usług rolniczych ze wszystkich ważnych regionów upraw na świecie odgrywali tak ważną rolę w nowym projekcie, jak w przypadku serii Trion. Dzięki temu możemy teraz zaoferować szeroki zakres wyposażenia od prostego do bardzo zawansowanego technologiczne i to już od mocy 258 KM, dając klientom możliwość osiągnięcia poziomu technologii serii Lexion lub wyboru dostosowanej do swoich potrzeb prostej maszyny bez dużej ilości elektroniki - dodaje Mohr. 

Zuzanna Ćwiklińska
fot. Claas

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a