Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kto zdobył Złote Medale MTP w kategorii maszyny rolnicze?

. .
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Kto zdobył Złote Medale MTP w kategorii maszyny rolnicze?
Maszyny Rolnicze Wiadomości z branży
Data publikacji 06.01.2023r.

Już 13 stycznia rozpoczną się tegoroczne targi Polagra Premiery 2023 podczas których zostaną wręczone Złote Medale MTP. Kto jest tegorocznym laureatem prestiżowych nagród?

Polagra Premiery 2023 - kiedy rozpoczynają się targi?

Polagra Premiery to jedne z największych, halowych targów w Europie Środkowo-Wschodniej. W trzech pawilonach prezentowane są nowinki techniczne i najnowsze rozwiązania z zakresu techniki rolniczej na nadchodzący rok, które w tym roku obejmują aż 200 różnych marek na 150 stoiskach. Tegoroczne edycja rozpoczyna się w piątek 13.01.2023 i potrwa do niedzieli 15.01.2023.

r e k l a m a

Kto zdobył Złote Medale MTP w kategorii maszyny rolnicze?

Wszyscy odwiedzający, szukający inspiracji do nowych inwestycji i Ci spragnieni wiedzy o najnowszych technologiach w produkcji rolniczej, powinni rozpocząć zwiedzanie targów od wystawy produktów nagrodzonych Złotymi Medalami MTP Polagra Premiery 2022 i 2023. W konkursie nagradzane są te produkty, które w szczególny sposób wyróżniają się innowacyjnością i wytwarzane w oparciu o autorskie rozwiązania.

Medale przyznaje grono specjalistów reprezentujących branżę rolniczą. Sąd konkursowy, pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka przyznał w 2022 roku 26 i w 2023 roku 27 ZŁOTYCH MEDALI GRUPY MTP w 2 kategoriach „Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa” oraz „Rośliny uprawne”. Złote medale dla laureatów w 2023 zostaną wręczone 13 stycznia podczas ceremonii otwarcia targów.

Nagrodzone Złotymi Medale MTP w kategorii maszyny rolnicze zostały:
 • Robot FarmDroid FD20, który działa w pełni automatycznie dzięki wykorzystaniu precyzyjnej technologii GPS RTK oraz zasilania energią z paneli fotowoltaicznych - zajmuje się siewem i odchwaszczaniem bez konieczności monitorowania.

  r e k l a m a

 • AGRI JACOBUS, czyli autonomiczny system do niechemicznego zwalczania chwastów w uprawach rolniczych i warzywniczych.

 • Cyfrowy miernik strat ziarna do kombajnu współpracujący z monitorami Isobus opatentowany przez Mescomp. Cyfrowy Miernik Strat ziarna liczy każde gubione ziarno uderzające w belkę pomiarową, nie wymaga kalibracji i obiektywnie podaje straty w tysiącach nasion / ha.

 • eDWIN - Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin. Platforma eDWIN to kolejny krok w kierunku cyfryzacji, unowocześniania polskiego rolnictwa oraz wspomagania rolników w codziennej pracy.

 • EM LIZARD - Autonomiczny System Podgarniania Paszy - EM LIZARD jest autonomicznym pojazdem wyprodukowanym i zaprojektowanym całkowicie w Polsce. Maszyna oraz ślimak napędzany jest silnikami bezszczotkowymi BLDC poprzez przekładnie planetarne, co zapewnia bezobsługową pracę.

 • FuelMaster® 2500 L, czyli inteligentny zbiornik do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego, cechujący się niezawodnością, bezproblemową obsługą oraz 10 lat gwarancji. 

 • Hala Łukowa Skavska Hale 13m - przemyślana, wytrzymała konstrukcja, uniwersalna w zastosowaniu. Innowacyjne ulepszenia konstrukcji, a zarazem dbałość o ekologię przez optymalizację ilości używanych surowców odbywa się przy równoczesnym zachowaniu wytrzymałości na warunki atmosferyczne. 

 • Irriget.com – internetowy serwis satelitarnego wsparcia decyzji nawodnieniowych.

 • Ładowarka teleskopowa JCB 542-70 AGRI PRO  z hydrauliczną pompą tłokowa o zmiennym przepływie. Większe, wytrzymalsze osie JCB z 10 szpilkami do kół Europejski typ ciągnika homologowany jako ciągnik T1B.

 • Ładowarka teleskopowa MLT 850-145 V+ - maszyna o ładowności 5 ton i wysokości roboczej 7,6 metra. Posiada najwyższe parametry techniczne w klasie porównywalnych maszyn na rynku.

 • Mzuri Pro-Til 4Tx agregat uprawowo siewny - maszyna wielozadaniowa. Pozwala to na dużo większe, lepsze i efektywniejsze wykorzystanie połaci pól.

 • Platforma wspierająca prognozowanie i monitoring zbioru w skali regionu od SatAgro Sp. z o.o. - Jej głównym celem jest wsparcie logistyki i optymalizacja zbioru na każdym jego etapie. Platforma jest owocem kilku lat współpracy z dużymi cukrowniami w Stanach Zjednoczonych. Rozwiązanie zostało dostosowane do rynku Europy, który charakteryzuje się mniejszymi polami uprawnymi i bardziej zróżnicowaną kulturą uprawy.

 • Rozsiewacz nawozu RAUCH AERO 32.1 od KUHN-MASZYNY ROLNICZE.  Precyzyjny rozsiewacz AERO 32.1 charakteryzuje dokładność dozowania i wysiewu nawozu. Czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, jakość nawozu czy nachylenie terenu nie wpływają na zmianę obrazu wysiewu a tym samym precyzję wysiewu nawozu.

 • Suszarnia mobilna MEPU M4-45 firmy MEPU OY - najlepszy wybór i jeden z niewielu tak wysoce zaawansowany produkt przeznaczony do suszenia wszelkiego rodzaju ziaren zbóż. Szeroki wachlarz opcjonalnego wyposażenia umożliwia skonfigurowanie wysoce zautomatyzowanej, ekologicznej i ekonomicznej suszarni do zbóż wykorzystującej najnowsze rozwiązania gwarantujące niespotykaną w innych produktach tego typu efektywność pracy przy relatywnie niskich kosztach pracy. 

 • System DirectInjekt - Dodatkowe zasilanie bezpośrednie AMAZONE POLSKA - System DirectInjekt pozwala na szybkie i elastyczne stosowanie dodatkowego środka ochrony roślin odpowiadające zapotrzebowaniu w konkretnych warunkach polowych.Jego zaletą jest oszczędność kosztów i czasu pracy , kosztów eksploatacji maszyny, ograniczenie środków ochrony roślin , ochrona środowiska i optymalny stan upraw oraz optymalny plon.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a