Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Manitou MLT 850 - ładowarka do zadań specjalnych

Manitou MLT 850 - ładowarka do zadań specjalnych
Maszyny Rolnicze
Data publikacji 16.02.2023r.

Współpraca reklamowa

Nie od dziś wiadomo, że Manitou teleskopowymi ładowarkami stoi. Na polskim rynku - ogromną popularnością cieszą się te podnoszące ładunek do 7 metrów, jednak w niektórych warunkach potrzeba czegoś więcej. Odpowiedzią na potrzebę pracy w naprawdę intensywnych aplikacjach jest nowy model linii NewAg XL - MLT 850-145 V+ (dotychczasowe modele z tej linii to: MLT 841, 961 i 1041).

Nowe modele Manitou MLT 850 mają aż 7,6 metra wysokości roboczej

Maszyna charakteryzuje się ładownością na poziomie 5 ton, wysokością roboczą 7,6 metra. Doskonale sprawdzi się w dużych gospodarstwach rolnych, w przemyśle oraz w gospodarowaniu odpadami. Ładowarka zaprojektowana została do bardzo intensywnego użytkowania, w szczególności do załadunku towarów masowych, zbóż, zrębków drzewnych, kiszonki, ale także obsługi bel słomy i big-bagów.

Jak mówi Manager sprzedaży maszyn rolniczych Manitou - Wojciech Mańkiewicz: “MLT 850 to maszyna o najlepszych parametrach technicznych w swojej klasie! Z przeprowadzonych badań wynika iż ładowarka ma większą produktywność od konkurencyjnych modeli o 18%. Wynika to z doskonałej kinematyki pracy, pozwalającej na zastosowanie łyżek o pojemności 4500 l i sile odspajania od podłoża 8170 daN. Maszyna perfekcyjnie sprawdza się także pod względem siły uciągu pod obciążeniem (9160 daN). Posiada 141 konny silnik - Yanmar, który pozwala na uzyskanie momentu obrotowego 602 Nm - również najlepszego w swojej klasie.

System kamer pozwala na bezpieczne poruszanie się ładowarki podczas manewrowania

MLT 850 napakowane są również najnowszymi osiągnięciami technologicznymi ze stajni Manitou. Inteligentna hydraulika (automatyczny powrót do pozycji załadunku, pionowe podnoszenie i wytrząsanie łyżki) oraz standardowa hydraulika regeneracyjna pozwala na oszczędzanie energii poprzez wykorzystanie grawitacji przy opuszczaniu wysięgnika. Opcjonalne systemy kamer SafeView i HighView pozwalają na bezpieczne poruszanie się maszyny podczas cofania oraz wsparcie operatora przy załadunku dzięki kamerze umieszczonej na głowicy teleskopu. Kolejną ciekawą funkcją jest system Stop & Start - który dba nie tylko o kieszeń właściciela, ale także o czyste powietrze. Funkcja S&S automatycznie wyłącza silnik i powiązany licznik godzin, gdy kierowca nie korzysta z maszyny, w oparciu o ustawiony timer. W momencie powrotu operatora na stanowisko pracy (wciśnięcie pedału gazu lub położenie ręki na joysticku) - maszyna automatycznie uruchomi się ponownie. Ponadto w maszynie odnajdziemy wentylator zwrotny, joystick JSM i system łatwego wsiadania Easy Step.

Doskonała widoczność i komfort w kabinie ładowarek Manitou MLT 850

Na uwagę zasługuje również bardzo komfortowa i przestronna kabina spełniająca wymogi bezpieczeństwa ROPS - FOPS poziomu drugiego. Charakteryzuje się ona doskonałą widocznością 360 stopni, wysokiej klasy wyposażeniem oraz wyciszeniem na poziomie 69 dB na stanowisku pracy. W ofercie producenta znajdziemy również kompletną listę osprzętów w którą wchodzą m.in. widły, łyżki rolnicze, łyżki 4w1, łyżki do odpadów, łyżka wycinkowa do kiszonki, chwytaki do bel, łyżko-krokodyle, widły do big bagów i inne. Pierwsze sztuki już niedługo zaczną przerzucać obornik i odpady u klientów - tak więc czekamy z niecierpliwością na pierwsze recenzje tych maszyn.

Współpraca reklamowa

r e k l a m a

r e k l a m a