Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowa, elektryczna i gąsienicowa ładowarka T7X od Bobcat

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Nowa, elektryczna i gąsienicowa ładowarka T7X od Bobcat
Maszyny Rolnicze inne maszyny
Data publikacji 27.01.2022r.

W trakcie prestiżowych targów technicznych CES®2022 w Las Vegas (USA) odbyła się prezentacja nowej, w pełni elektrycznej kompaktowej ładowarki gąsienicowej T7X od firmy Doosan Bobcat. Czym się wyróżnia propozycja marki Bobcat spośród innych?

Nowa ładowarka T7X to maszyna cichsza, bardziej ekologiczna i bardzo innowacyjna

Najnowsza propozycja Doosan Bobcat wyróżnia się eliminacją układów i podzespołów hydraulicznych oraz szkodliwych emisji i drgań, w wyniku czego powstała cicha i ekologiczna maszyna.

r e k l a m a

Doosan Bobcat jest pionierem w zakresie innowacji. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić w pełni elektryczną maszynę T7X, co pomoże klientom maksymalnie zwiększyć wydajność i przyjazność dla środowiska. Naszym celem pozostaje tworzenie rozwiązań i produktów, które pozwalają osiągnąć więcej i budować lepszy świat – podkreśla Scott Park, prezes i dyrektor generalny Doosan Bobcat.

Początkowo model został opracowany w kontekście zapotrzebowania z rynków Ameryki Północnej, jednakże firma planuje rozpocząć testy i zapytać o opinie klientów z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, dlatego, że model odpowiada oczekiwaniom rynków na całym świecie.

r e k l a m a

Z kolei Joel Honeyman, wiceprezes ds. globalnych innowacji w Doosan Bobcat podkreśla, że ten model jest wyjątkowy zarówno w ich portfolio, jak i w całej branży. Stworzenie tego typu nowoczesnej, w pełni elektrycznej, mocnej i wydajnej maszyny, było swego rodzaju zakwestionowaniem statusu quo.

T7X – kompaktowa, gąsienicowa i elektryczna

Model Bobcat T7X jest pierwszą na świecie całkowicie elektryczną kompaktową ładowarką gąsienicową. Co oznacza, że:

 • Jest w całości zasilania z akumulatorów.
 • Jej projekt zapewnia wydajność, dzięki zastosowaniu elektrycznych siłowników i napędu.
 • Mimo dużego momentu obrotowego jest cicha i dużo mocniejsza niż wcześniejsze modele spalinowe ładowarek.
 • Eliminuje wszelkie emisje węglowe.

Co oferują nowoczesne rozwiązania ładowarki T7X?

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Czapka z daszkiem - z logo Tygodnik Poradnik Rolniczy

Czapka z daszkiem - z logo Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

27,00 zł

Cena regularna 35,00 zł

SPRAWDŹ

Zdaniem producenta, to co wyróżnia ładowarkę, to m.in.:

 • Wymiana tradycyjnego hydraulicznego zespołu roboczego na elektryczny układ napędowy składający się z elektrycznych siłowników i silników elektrycznych, co oznacza praktyczny brak obwodów cieczy.
 • Wykorzystywanie niecałego litra przyjaznego dla środowiska chłodziwa w porównaniu z ok. 216 l cieczy w odpowiadającym jej modelu spalinowym/hydraulicznym.
 • Całkowicie elektryczna platforma, która zapewnia natychmiastową moc i maksymalny moment obrotowy przy każdej prędkości roboczej.
 • Operator nie musi już czekać, aż układ hydrauliczny uzyska odpowiednią moc.
 • Zmniejszony hałas oraz drgania, dzięki czemu sprawdza się w pomieszczeniach i w miejscach, które wymagają niskiego poziomu hałasu.
 • Lepszy komfort oraz bezpieczeństwo operatora.
 • Zastosowanie pełnej elektryki, która może znacząco obniżyć koszty dziennej eksploatacji, dzięki zmniejszeniu rocznych kosztów konserwacji, eliminacji oleju napędowego, oleju silnikowego, płynów do układu wydechowego oraz części hydraulicznych.
 • Wydajny akumulator litowo-jonowy 62 kW od Green Machine Equipment, Inc.
 • Każde naładowanie wystarcza do 4 godzin pracy ciągłej lub na cały dzień pracy z przerwami.
 • Inteligentny system zarządzania mocą wykrywa zwiększenie obciążenia, automatycznie ograniczają zużywaną moc, gdy nie jest potrzebna, a to przekłada się na ograniczenie całkowitego zużycie energii i wydłuża czas pracy maszyny.

Sunbelt Rentals  partnerem w programie Bobcat Electric Equipment

Partnerem strategicznym Bobcat została firma Sunbelt Rentals z Karoliny Południowej, która jest wiodącym graczem w wynajmie maszyn w Ameryce Północnej i ma ponad 100 placówek na świecie, w tym w Wlk. Brytanii, Niemczech i Francji. Oba przedsiębiorstwa będą działały pod wspólną marką

Ładowarka Bobcat T7X wyróżniona dwoma nagrodami

Innowacyjność ładowarki została doceniona podczas wspomnianych targów CES 2022 .Twórcy otrzymali dwie nagrody w dziedzinie innowacji w kategoriach:

 • „Inteligencja pojazdów i transport”,
 • „Inteligentne miasta.
Podpis zdjęcia 2 Całkowicie elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T7X to pierwsza tego rodzaju maszyna, w której wyeliminowano wszystkie układy i podzespoły hydrauliczne
 • Całkowicie elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T7X to pierwsza tego rodzaju maszyna, w której wyeliminowano wszystkie układy i podzespoły hydrauliczne

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie inf. prasowej Bobcat

Zdjęcie: Bobcat

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a