Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowość od Burego – ciężki kultywator zębowy. Jak działa?

Nowość od Burego – ciężki kultywator zębowy. Jak działa?
Maszyny Rolnicze Agregaty
Data publikacji 13.11.2019r.

Bury to nie tylko agregaty talerzowe. Na prośbę niemieckiego odbiorcy firma opracowała serię zawieszanych agregatów zębowych Onyx. Narzędzia będą dostępne w dwóch specyfikacjach: z ramą sztywną o szerokościach roboczych od 2,5 do 3 m oraz składane hydraulicznie o zasięgu 4, 5 lub 6 metrów.

Kultywator od Burego ma umożliwiać głębokie spulchnianie gleby

Agregaty znajdą zastosowanie w uprawie pożniwnej oraz głębokim spulchnianiu pól. Wysoki prześwit między ramą a podłożem ma umożliwić pracę nawet przy dużych ilościach słomy czy resztek po kukurydzy bez obaw o zapychanie się maszyny

Za intensywne spulchnianie roli i mieszanie resztek roślinnych odpowiadają zęby sprężynowe 70x12 mm, rozstawione w czterech rzędach. Mogą być zakończone dwustronną redlicą lub gęsiostópką. 

Nowy agregat będzie dostępny w dwóch wersjach: 
  • na sztywnej ramie o szerokości roboczej od 2,5 do 3 metrów,
  • składany hydraulicznie  o szerokości roboczej od 4, 5 do 6 metrów.

 – Agregaty zębowe Onyx dostępne są w wersji zawieszanej, ale będzie można do nich dokupić wózek transportowy – zapowiada Wojciech Bury

– Agregaty zębowe Onyx dostępne są w wersji zawieszanej, ale będzie można do nich dokupić wózek transportowy – zapowiada Wojciech Bury.

 

r e k l a m a

Zupełnie nowe rozwiązania w wale pierścieniowym

Spulchniana gleba będzie dociskana wałem pierścieniowym przemiennym o średnicy 470 mm. Ten wał to też nowość w ofercie firmy Bury. Został zgłoszony do ochrony patentowej w EUIPO, czyli Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

– Wał pierścieniowy mamy w ofercie od wielu lat. Ale do tej pory – jak mówi Wojciech Bury, właściciel firmy Bury Maszyny Rolnicze – obręcze wału mocowane były do rury kwadratowej. Taki wał niestety miał tendencję do podskakiwania. Teraz pierścienie są przykręcane do rury okrągłej, przez co te niekorzystane  zjawisko udało się wyeliminować – wyjaśnia Wojciech Bury.  

Wał pierścieniowy przemienny zgłoszony został do ochrony patentowej
Wał pierścieniowy przemienny zgłoszony został do ochrony patentowej.

 

Przemysław Staniszewski
Fot. Przemysław Staniszewski

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a