Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowości maszynowe Lemkena na rok 2019

Nowości maszynowe Lemkena na rok 2019
Maszyny Rolnicze Wiadomości z branży
Data publikacji 26.11.2018r.

Lemken uzupełnia ofertę w segmencie maszyn do uprawy gleby, siewników oraz sprzętu do ochrony roślin. Do oferty sprzedażowej i cenników nowe urządzenia trafią na początku przyszłego roku.

Nowe pługi Lemken z 6 korpusami

Lemken poszerzy gamę zawieszanych pługów Juwel 7. Do tej pory w wersji wyposażenia M były dostępne z 3, 4 i 5 korpusami. W przyszłym roku zostanie wprowadzona odmiana z 6 korpusami. Najszerszy Juwel 7 M wyposażony będzie w głowicę obrotu UniTurn z mechaniczną regulacją nachylenia. Jego krótka oś obrotu ma gwarantować precyzyjne i bezpieczne obracanie maszyny. Nowy Juwel 7 M jest oparty na ramie o średnicy 120 mm. Producent zapewnia, że w zależności od warunków terenowych, pług będzie wymagał ciągników o mocy do 200 KM. W wersji M regulacje szerokości roboczych odbywają się mechanicznie. Dostępne będą cztery warianty szerokości pracy. W wersji MV sprzęt wyposażony będzie w układ hydrauliczny, który odpowiada za zmianę szerokości pracy. Standardowe wyposażenie obejmuje korpusy Dural, a DuraMaxx będą oferowane opcjonalnie. Te drugie nie posiadają jakichkolwiek otworów wybijanych i nawiercanych, dlatego są wykonane ze znacznie twardszej stali niż tradycyjne korpusy płużne.

r e k l a m a  • Sześciokorpusowy pług Juwel 7

Nowa, kompaktowa brona talerzowa Lemken

Kolejna nowość w segmencie maszyn do uprawy to kompaktowa brona talerzowa Rubin 10. Zastąpi produkowaną od 2001 r. bronę Rubin 9. Producent zastosował w niej kilka rozwiązań znanych z większego modelu Rubin 12. Największą uwagę zwraca nowy układ talerzy. Zostały one zamontowane symetrycznie po obu stronach maszyny. Gleba cięta przez dwa rzędy robocze jest przerzucana w lewą i prawą stronę. Dzięki temu uzyskiwana jest stabilność kierunkowa bez bocznych sił ściągających. To rozwiązanie ma się przełożyć na mniejsze zużycie paliwa i większą dokładność pracy w przypadku wykorzystywania systemów GPS. Rubin standardowo będzie wyposażony w talerze wykonane w technologii DuraMaxx o średnicy 645 mm.  • Zbiornik nawozowy Solitair 12 SW

Lemken twierdzi, że ich żywotność jest o 30 proc. dłuższa w porównaniu z talerzami standardowymi. Talerze są rozmieszczone co 12,5 cm, a ich grubość wynosi 33 mm. Producent zastosował też nowy system mocowania. Są zabezpieczone sprężynami, a falowany kształt uniemożliwia zapychanie się podczas pracy oraz nie pozwala na prace na znacznej głębokości bezpośrednio po ustąpieniu siły kamienia oddziałującej na talerz. Rubin 10 został wyposażony w palcową bronę zamontowaną między dwoma rzędami talerzy. Poprawia ona efekt kruszenia i mieszania gleby. Materia organiczna jest zaś przemieszczana zgodnie z kierunkiem jazdy. Za drugim rzędem talerzy zastosowano wyrównującą włókę znaną z agregatu Rubin 12. Ostatnią sekcję roboczą stanowi metalowy wał, który odpowiada za przygotowanie płaskiej powierzchni. Brony dostępne będą w wersji sztywnej trzymetrowej (zawieszanej i składanej) lub półzawieszanej. Modele zawieszane i składane hydraulicznie będzie można wyposażyć w koło podporowe mocowane z tyłu, co zmniejsza obciążenie TUZ i nacisk na tylną oś ciągnika. Rubin 10 występować będzie w szerokościach roboczych od 2,50 do 7 m.

r e k l a m a

Artykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 2 stron.

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a