Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowy wtryskiwacz do dokładnego i delikatnego dozowania od SAMSON

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Nowy wtryskiwacz do dokładnego i delikatnego dozowania od SAMSON
Maszyny Rolnicze
Data publikacji 18.05.2022r.

Duńska marka SAMSON rozszerzyła swoje portfolio o wtryskiwacz jednotarczowy SAMSON TS o szerokościach roboczych 8 i 12 m. Maszyna powstała z myślą o optymalnym wykorzystaniu wartości nawożenia gnojowicy. W jaki sposób?

Zaprojektowane zarówno do rolnictwa klasycznego, uprawy bezorkowej i strip till do wyboru są dwa modele, które różnią się szerokością roboczą:

  • SAMSON TS 8,
  • SAMSON TS 12.

Samson TS jest już w sprzedaży od 1 maja 2021 roku, ale oficjalną premierę opóźniły odwołane targi.

r e k l a m a

Precyzyjne wtryskiwanie przy użyciu SAMSON TS poprawia wnikanie substancji i zwiększa potencjał plonowania

Jak podaje producent, nowe wtryskiwacze gwarantują delikatne i inteligentne wtryskiwanie w większej liczbie rodzajów upraw i warunków glebowych i współdziałają z wozem do gnojowicy PG II i sterownikiem SlurryMaster 8000. Talerz rozcina glebę i pozostawia rowek, do którego wlewana jest gnojowica. W porównaniu z tradycyjnym rozlewaniem płynnego nawozu, ta metoda poprawia wnikanie składników pokarmowych do gleby bez jej mieszania i rozbijania.

A tym samym zwiększa potencjał plonowania dzięki bardziej wydajnemu nawożeniu. Używanie wtryskiwacza to także do poprawa ochrony środowiska przez ograniczanie nawożenia i stosowanie składników odżywczych w zależności od potencjału absorpcyjnego gleby, a także roślin.

Powszechnie wiadomo, że gdy rośliny otrzymują składniki odżywcze w systemie korzeniowym, w odpowiedniej objętości i we właściwym czasie, emisja szkodliwych dla środowiska substancji jest zminimalizowana. Wraz z chęcią zmniejszenia tych emisji poprzez wtrysk gnojowicy, nowe zasady uprawy, takie jak rolnictwo klasyczne, No Till i Strip Till zyskują obecnie na popularności. Opracowaliśmy SAMSON TS do użytku w ramach tych właśnie zasad – wylicza zalety maszyny Niels Haubjerg, Product Manager for Slurry Technology w SAMSON AGRO A/S.

Wtryskiwacz SAMSON TS – krótka charakterystyka

Wtryskiwacze TS8 i TS 12:

  • w pełni przygotowane do automatycznych systemów sterowania z GPS i elektronicznymi mapami aplikacji.
  • podzielone na sekcje o szerokości 1 metra, z których każda może być obsługiwana indywidualnie za pomocą SlurryMaster 8000.
  • wykorzystują zmienne dawkowanie do dokładnego wstrzykiwania wymaganych ilości składników odżywczych za pomocą zautomatyzowanego procesu we współpracy z kompatybilnym z ISOBUS systemem GPS opartym np. na mapach plonów z ostatnich lat.

Te właściwości pozwalają na indywidualną kontrolę za pomocą 8 lub 12 sekcji oraz unikanie nadmiernego i niedostatecznego nawożenia podczas nakładania się klinów i uwrocia.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

fot. SAMOSN Agro

 

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a