Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pierwsze zgrabiarki i pługi z logo New Hollanda

Pierwsze zgrabiarki i pługi z logo New Hollanda
Maszyny Rolnicze Pługi, maszyny zielonkowe
Data publikacji 22.03.2018r.

W zeszłym roku firma New Holland sfinalizowała przejęcie sektora rolniczego marki Kongskilde ogłaszając jednocześnie, że sukcesywnie będzie wprowadzała maszyny do swojej oferty. Na kieleckim Agrotechu odbyła się pierwsza polska prezentacja zgrabiarki oraz pługa z fabryk Kongskilde, ale już z logo nowego właściciela.

Marka Kongskilde na razie nie zniknie i będzie oferowała maszyny poprzez własną sieć dilerską, jednak proces zmiany barw na żółto-niebieskie będzie postępował i ma być połączony z wprowadzaniem od wiosny 2018 roku tych narzędzi do oferty dealerów New Hollanda. Wiadomo już, że wśród pierwszych maszyn, które przejmą nowe barwy, znajdzie się zgrabiarka Kongskilde R+ 460, która będzie oferowana teraz jako New Holland ProRotor 450. Za zgrabianie podsuszonej masy i formowanie wałka odpowiada w niej pojedynczy wirnik z 12 ramionami i łącznie 48 palcami grabiącymi (po 4 na każdym ramieniu).

r e k l a m a

Elementem zabezpieczającym przed wyrzucaniem materiału na bok jest elastyczny fartuch (ekran), który można dowolnie ustawić. Możliwa jest w niej regulacja zębów grabiących od podłoża. Do tego celu służy specjalna dźwignia znajdująca się nad układem zawieszenia. Do kopiowania terenu wykorzystano cztery koła jezdne ustawione w układzie tandemowym, które dokładnie odwzorowują ewentualne nierówności utrzymując palce grabiące w tej samej odległości od podłoża. Płynną jazdę na nierównym podłożu zapewnia także amortyzator znajdujący się między układem zawieszenia a ramą maszyny.
r e k l a m a

Portfolio New Hollanda wzbogaci się również o sześcioskibowy zawieszany pług PX V6980H z korpusami typu XLD, które można zagłębić do 30 cm. Szerokość skiby jest w nim regulowana hydraulicznie w zakresie od 30 do 55 cm. W tym pługu Överum wysokość do ramy wynosi 80 cm, zaś odstęp między korpusami to 90 cm. Korpusy zabezpieczono przed uszkodzeniem układem hydraulicznym. Wedle podanych informacji, pług PX V6980H waży 3820 kg. Jakie kolejne maszyny Kongskilde pojawią się w barwach New Holland? Na pewno będą to kosiarki dyskowe, bo dwie takie maszyny zaprezentowano już w listopadzie na targach Agritechnica 2017 w Hanowerze. Mowa o przedniej kosiarce DiscCutter F 320P oraz tylnej DiscCutter 320P z hydraulicznym zawieszeniem i zabezpieczeniem przed kamieniami. Kolejną maszyną będzie glebogryzarka RVM z czterobiegową skrzynią przekładniową i zębami w kształcie litery C.
Przemysław Staniszewski

Widziałeś już nasze video "Izydory 2021: New Holland najbardziej przyjazny rolnikowi w kategorii "Ciągniki""?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a