Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło CTR 2022!

. .
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło CTR 2022!
Maszyny Rolnicze Targi rolnicze
Data publikacji 08.01.2023r.

Kolejne edycje Centralnych Targów Rolniczych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem odwiedzających. Podczas zeszłorocznej, szóstej już edycji CTR 2022 w Ptak Warsaw Expo zgromadziło się ponad 10 tys. gości, zainteresowanych najnowszymi technologiami i innowacjami w rolnictwie.

Szósta edycja Centralnych Targów Rolniczych z dużą frekwencją odwiedzających

Centralne Targi Rolnicze Hodowca miały miejsce w dniach 2-4 grudnia 2022 w hali Ptak Warsaw Expo. Była to już szósta edycja targów, podczas których zaprezentowano najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu rolnictwa oraz miały miejsce premiery nowych maszyn. Zeszłoroczną edycję targów odwiedziło w sumie ponad 10 tys. gości, którzy mieli okazję zaznajomić się z ofertami 97 producentów i dystrybutorów z branży rolniczej.

r e k l a m a

Centralne Targi Rolnicze Hodowca platformą biznesową dla sektora rolnego

„Jak zaspokoić potrzeby żywnościowe wobec wyzwań sytuacji światowej?” – to pytanie przyświecało wszystkim odwiedzającym Centralnych Targów Rolniczych Hodowca. Odpowiedzi na nie poszukiwaliśmy wraz z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henrykiem Kowalczykiem, który opowiedział o bezpieczeństwie żywności i opłacalności produkcji rolniczej w Polsce. Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa, Janusz Wojciechowski, skupił się z kolei na działaniach Komisji Europejskiej w kwestii bezpieczeństwa żywnościowego, a Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego, opowiadał o działaniach Parlamentu Europejskiego w kwestii bezpieczeństwa żywnościowego i finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich w latach 2023-2027.

Nie zabrakło również wystąpień z poszczególnych krajów. O bezpieczeństwie żywnościowym opowiadali między innymi przedstawiciele Nowej Zelandii, USA, Francji czy Niemiec. Pierwszego dnia Centralnych Targów Rolniczych Hodowca chętni mogli również wziąć udział w Panelu Konopnym pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopii i w wystąpieniu Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej. Tym samym już na inaugurację eventu zgromadzeni dostali wielopoziomową dawkę wiedzy, która służy do rozwoju biznesowej świadomości.

Podobnie było kolejnego dnia, który poświęcony był poszczególnym sektorom rolnictwa i hodowli. Przedstawiciele najważniejszych polskich instytucji opowiadali o potrzebach w produkcji zbórz, rzepaku, buraków cukrowych czy ziemniaków. Nie zabrakło również zagadnień dotyczących produkcji zwierzęcej. Poruszone zostały tematy hodowli bydła mięsnego, trzody chlewnej, drobiu czy produkcji mleka.

Bogata strefa wystawiennicza Centralnych Targów Rolniczych Hodowca

Technika rolnicza, usługi specjalistyczne, środki do produkcji rolnej, narzędzia i części zamienne, start-up oraz środki do produkcji zwierzęcej – przedstawiciele tych sektorów byli wystawcami Centralnych Targów Rolniczych Hodowca. W sumie odwiedzający w liczbie ponad 10 000 mogli zaznajomić się z ofertami 97 producentów, dystrybutorów i branżowych wytwórców.

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a