Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rostselmash chce sprzedawać w Europie ciągniki Versatile Nemesis o mocy do 210 KM

Rostselmash chce sprzedawać w Europie ciągniki Versatile Nemesis o mocy do 210 KM
Maszyny Rolnicze Ciągniki
Data publikacji 27.03.2020r.

Rostselmash chce przenieść z Winnipeg z Kanady do Rosji produkcję ciągników Versatile Nemesis, a potem zamierza ruszyć z ich sprzedażą w Europie. Poprzedzone to będzie budową nowej fabryki w Rostowie nad Donem.

Ciągniki Versatile do tej pory były dostępne tylko na terenie Ameryki Północnej

Do tej pory ciągniki były oferowane tylko w Ameryce Północnej i sprzedawane nie tylko pod marką Versatile Nemesis, ale i Kubota M8, bowiem Japończycy również uczestniczyli w projekcie tworzenia tej gamy maszyn.

Według Rostselmasha, właściciela marki Versatile, te traktory w zakresie mocy 175–210 KM mają duży potencjał sprzedażowy w Europie. Napędzane są sześciocylindrowymi silnikami Cummins B6,7 i są wyposażone w skrzynię ZF-a.

Nowe ciągniki Kuboty o dużej mocy

Kubota nie czekając na realizację tych planów, mocno pracuje nad własnym sześciocylindrowym silnikiem, na bazie którego zbudowałaby własne traktory dużych mocy. Niedawno zaprezentowała prototyp pierwszej tego typu jednostki o symbolu S7509. Ma 7,5 litra pojemności i moc 310 KM. I choć motor spełnia najnowsze wymagania emisji spalin Stage V, dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych DPF i układu SCR, to jego wejście do seryjnej produkcji nie nastąpi wcześniej niż w 2023 roku. Obecnie najmocniejszym silnikiem Kuboty zastosowanym w ciągnikach tego producenta jest czterocylindrowa jednostka o mocy 170 KM.

r e k l a m a

Przemysław Staniszewski
Zdjęcie: versatile-ag.com

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a