Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

System DirectInject od Amazone: elastyczne dodawanie pestycydów podczas oprysku

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Maszyny Rolnicze
System DirectInject od Amazone: elastyczne dodawanie pestycydów podczas oprysku
Maszyny Rolnicze opryskiwacze
Data publikacji 20.12.2021r.

Amazone opracował system System DirectInject, który ma zapewnić szybkie, elastyczne i dostosowane do potrzeb dozowanie środków ochrony roślin w opryskiwaczach.

Elastyczność doboru środków ochrony roślin ma ogromne znaczenie w dobie stale rosnących wymagań i ograniczeń dotyczących ich stosowania. Planowanie upraw opiera się na szeregu zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, m.in.

r e k l a m a

  • stosowanie określonych produktów i składników aktywnych tylko w sekcjach lub na poszczególnych polach.
  • ograniczenia dotyczące pól i akwenów wrażliwych ekologicznie
  • sprzeczność wymogów i rozwoju innowacji w opryskiwaczach zapewniających wysokie tempo pracy i ekonomiczne użytkowanie.

System DirectInject w maszynach Amazone zapewnia bezpośredni dostęp do ŚOR

Czym charakteryzuje się nowatorski układ? Słowem: oszczędza czas, pieniądze i chroni środowisko.

r e k l a m a

  • środki ochrony roślin mogą być wstrzykiwane lub zatrzymywane podczas aplikacji w zależności od zapotrzebowania.
  • szybkość aplikacji i jego pełna integracja z obwodem opryskiwacza i obsługą opryskiwacza.
  • indywidualne reagowanie na potrzeby uprawy na polu, zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin oraz liczby dodatkowych przejazdów opryskiwaczem.

DirectInject to dodatkowy zbiornik z systemem dozowania

Na system DirectInject składa się dodatkowy zbiornik o pojemności 50 l z własnym systemem dozowania, który jest zintegrowany ze schowkiem UX 01 Super po prawej stronie maszyny. Zbiornik jest łatwo dostępny z ziemi, dzięki czemu można go bezpiecznie napełnić. Jest on także zintegrowany ze schowkiem, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

DirectInject może pracować z nierozcieńczonymi środkami ochrony roślin. Mieszadło mechaniczne zapewnia jednorodność substancji opryskujących.

System jest dwuprzewodowy i rozwiązuje problem optymalnej reakcji występujący w systemach konwencjonalnych. W drugim przewodzie cieczy w belce polowej znajduje się wstępnie zmieszana ciecz robocza ze zbiornika głównego oraz środka ochrony roślin ze zbiornika DirectInject. Po aktywacji wtrysku bezpośredniego mieszanka jest dozowana przez wiele miejsc zasilania w belce polowej poprzez korpusy z rozpylaczami. Droga, jaką musi pokonać ciecz jest krótka, dzięki czemu bezpośrednio trafia do belki polowej. Zapewnia to krótki czas reakcji podczas pracy na polu. Dzięki wysokociśnieniowej cyrkulacji DUS pro ciecz robocza w przewodzie ma zawsze wyregulowane ciśnienie oprysku, nawet gdy rozpylacze są zamknięte. Po włączeniu bezpośredniego zasilania cyrkulacja ta zostaje zamknięta, dzięki czemu ciecz robocza ze zbiornika głównego nie miesza się z produktem ze zbiornika DirectInject.

Integracja z systemem Comfort Pack daje bezpieczeństwo i oszczędza czas

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ

DirectInject może pracować z nierozcieńczonymi środkami ochrony roślin, a niewykorzystane ilości po aplikacji można zwrócić do oryginalnego opakowania produktu. Dzięki temu nie trzeba znać faktycznej ilości pestycydu przed jego aplikacją i nie ma tez problemu z resztkami zmieszanych środków po zabiegu. System jest w pełni zautomatyzowany i zdalny oraz zintegrowany w Comfort Pack’u, także na etapie czyszczenia.

To co przede wszystkim wyróżnia DirectInject i co doceniają rolnicy już na nim pracujący to elastyczne dawkowanie środków na poszczególne pola i obszary za pomocą jednego przycisku.

System współdziała zarówno z jednoosiowymi opryskiwaczami polowymi UX 01 ze standardową komunikacją ISOBUS i sterowaniem pojedynczej dyszy AmaSwitch lub AmaSelect z wysokociśnieniowym systemem cyrkulacji DUS pro.

System DirectInject z prestiżową nagrodą za innowacyjny system

Komisja innowacji Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego nagrodziła system bezpośredniego zasilania DirectInject srebrnym medalem w konkursie Innovation Award Agritechnica 2022.Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Zdjęcie: Amazone

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a